Komórki regeneracyjne odmładzają skórę i leczą stawy-fot-Fotolia
Post odwiedzono: 1037 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , , ,

30 sierpnia 2016

Artykuł w magazynie „Beauty Inspiration”: Komórki regeneracyjne i macierzyste

Komórki macierzyste

Zabiegi z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych są współcześnie najskuteczniejszą metodą odmładzania skóry w sposób naturalny, bez przerysowań. Można wykorzystywać je zarówno do przywracania urody, jak i do np. regeneracji stawów. W jaki sposób działają te komórki oraz dla kogo są przeznaczone? – odpowiadam w magazynie „Beauty Inspiration”.

Czym są dorosłe komórki macierzyste?

Komórki macierzyste są matkami wszystkich komórek. U człowieka dorosłego komórki macierzyste stanowią mniejszość (ok. 8%) i nie mają aż tak nieograniczonej zdolności przekształcania się w dowolną inną komórkę, jak embrionalne, ale nadal mają ogromne możliwości regeneracyjne. Najwięcej tych komórek znajduje się w szpiku kostnym, krwi i tłuszczu. 8% to jest niewiele, dlatego za procesy regeneracyjne podawanego separatu komórkowego odpowiedzialne są przede wszystkim komórki regeneracyjne pochodzące z podścieliska naczyniowego.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych?

Komórki regeneracyjne i macierzyste do zabiegów odmładzających pobierane są z krwi lub z tkanki tłuszczowej w wysoce zaawansowanym technologicznie procesie. Pobieranie z krwi jest bezbolesne i trwa od 1 do 2 godzin. Uzyskany preparat podaje się w skórę i tkankę podskórną za pomocą igły (techniką mezoterapii) lub kaniuli (jeśli chcemy podać je głębiej w warstwy wymagające odbudowy).

Własne komórki regeneracyjne i macierzyste podane w konkretną okolicę zachowują się bardzo inteligentnie, potrafią rozpoznać środowisko, w którym się znajdują, i jego potrzeby. Dzięki temu rozpoczyna się proces regeneracji, którego efektem jest stopniowa odbudowa tkanek.

Co to znaczy, że komórki regeneracyjne i macierzyste działają w sposób naturalny?

Oznacza to, że odmłodzenie komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi jest realne. Poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu. Efekt jest całkowicie fizjologiczny i naturalny. Nie ma absurdalnych przerysowań, które są problemem innych metod. A poprawa wyglądu następuje poprzez procesy regeneracyjne, a nie uszkadzające skórę i tkankę podskórną, co jest kolejnym problemem innych metod. Rezultat narasta stopniowo, aż do roku czasu. Zabieg wykonuje się jednorazowo i pacjenci przez kolejny rok nie powinni korzystać z innych metod medycyny estetycznej, dzięki temu wiedzą, że odmłodzenie zawdzięczają temu jednemu zabiegowi. Zdarza się, że starsze osoby chcą powtórzyć zabieg, aby jeszcze bardziej cofnąć biologiczny zegar, ale mogą to zrobić najwcześniej po półtora roku. Najbardziej obrazowe porównanie jakie przychodzi mi do głowy, gdy myślę o rezultatach zabiegów, to porównanie świeżego jędrnego jabłka (efekt po komórkach macierzystych) z plastikowym owocem (inne zabiegi).

Do czego jeszcze (poza odmładzaniem twarzy) wykorzystuje się zabieg z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi?

Komórki regeneracyjne i macierzyste można wykorzystywać do odmładzania właściwie całego ciała. Jest to tylko kwestia determinacji i finansów. Najczęściej jednak pacjenci skupiają się na twarzy. Ponieważ sama procedura pobierania komórek macierzystych jest czasochłonna, namawiam do maksymalnego wykorzystania ich potencjału i podania w jednym zabiegu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, np. na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Jeśli problemem są słabe włosy, można połączyć zabieg na włosy i na twarz.

Komórki odmładzają kompleksowo, poprawiają jakość skóry i odbudowują tkankę podskórną. W naturalny sposób, bez sztucznych przerysowań odbudowują policzki. Piękny efekt uzyskuje się przy podawaniu komórek macierzystych w usta – przywracają czerwień wargową.

Zabiegi z komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi najbardziej polecam osobom pomiędzy 40 i 50 rokiem życia. Odmładzanie komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi jest bez wątpienia zabiegiem ekskluzywnym. Decydują się na niego osoby świadome tego, że młody i ładny wygląd jest warunkiem niezbędnym funkcjonowania w świecie, a zarazem nie mogą zaryzykować sztucznego efektu. Komórki regeneracyjne i macierzyste nie pozwalają na przerysowanie, sprawiają, że po prostu twarz już zawsze będzie młodsza.

A czy komórki te leczą również stawy?

Tak, są niezwykle skuteczne także w leczeniu wczesnego zaawansowania zwyrodnień stawów (gdyż regenerują powierzchnie stawowe i leczą stany zapalne). Ból mija, pacjenci zaczynają sprawniej chodzić, bez problemu schylają się, spacerują, wiążą sobie sznurówki, nawet biegają. Niestety, najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza już w zaawansowanym stadium zwyrodnienia. Pytanie tylko, po co czekać na ostatnią chwilę, skoro można sobie pomóc i zadbać o zdrowie już teraz?

Bardzo dobre wyniki terapii komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi uzyskujemy też przy leczeniu dojrzałych blizn – poprzez stymulację uszkodzonych komórek i własne podziały komórek unaczyniają bliznę, a następnie powodują proces jej oczyszczenia i rozpuszczania. Terapie te są jednocześnie najskuteczniejszą metodą walki z łysieniem. Dzięki nim dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dodatkowo likwiduje się stan zapalny w skórze, który był powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków, a tym samym zahamowania procesów łysienia. Terapia ta najbardziej polecana jest pacjentom z początkującym łysieniem w przypadku panów. Łysienie kobiet jest znacznie łatwiejsze do leczenia.

Podobnie jak w przypadku innych schorzeń, i tu – im szybciej rozpocznie się kurację, tym mamy większe szanse na efekty. Zabieg z użyciem własnych komórek regeneracyjnych i macierzystych pacjenta to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod leczenia łysienia, regeneracji stawów oraz odmładzania w sposób naturalny (bez ingerencji w mimikę twarzy).

Czym różnią się komórki macierzyste pochodzenia roślinnego od komórek regeneracyjnych i macierzystych, które pozyskujemy z krwi pacjenta?

Komórki macierzyste roślinne wykorzystywane są do produkcji kremów. Podobnie jak komórki macierzyste MIC-1 pozyskiwane z… poroża jelenia. Komórki macierzyste roślinne występują w korzeniach, liściach i łodygach. Jako składniki kremów są pobierane biotechnologicznie za pomocą uszkodzenia rośliny. A czy działają na ludzki organizm? Nie, ponieważ żeby oddziaływały musiałaby być zachowana zgodność gatunkowa. Działają natomiast – i są skuteczne zarówno w terapiach regeneracyjnych, jak i odmładzających – wspomniane wcześniej komórki regeneracyjne i macierzyste pozyskiwane z naszego własnego organizmu. Tylko one są w stanie odmłodzić nas realnie, skutecznie i naturalnie.

Jakie najczęściej funkcjonują stereotypy wokół komórek regeneracyjnych i macierzystych?

Jeden z mitów dotyczy tego, że zabieg z ich wykorzystaniem jest niebezpieczny. To nieprawda. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, sterylna i kontrolowana, szczególnie polecana alergikom. Z jednej strony silnie odżywia skórę, rozjaśnia i likwiduje przebarwienia, a z drugiej regeneruje tkanki skóry, czyli odbudowuje jej rusztowanie. W efekcie cofamy upływ czasu na skórze o jakieś 10-15 lat.

Co jeszcze warto wiedzieć o komórkach macierzystych?

Ogromny potencjał i miejmy nadzieję również przyszłość terapeutyczna leżą w komórkach macierzystych z Whartona. Niestety w Europie i Ameryce Północnej nie ma zgody na zabiegi z ich wykorzystaniem. A szkoda bo ich potencjał i korzyści, jakie te zabiegi mogą przynieść dla pacjentów są ogromne.

Zabiegi z użyciem komórek regeneracyjnych u macierzystych:

odmładzanie twarzy,

odmładzanie szyi i dekoltu,

zabiegi przeciwstarzeniowe na ciało,

leczenie łysienia,

leczenie blizn,

leczenie zerwanych ścięgien i więzadeł,

leczenie urazów stawów,

leczenia procesów zwyrodnieniowych stawów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy