nadpotliwosc-botoks-bezbolesnie
Post odwiedzono: 1230 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , ,

20 maja 2017

Botoks w analgosedacji w leczeniu nadpotliwości

Medycyna estetyczna

Nadpotliwość dotyczy najczęściej trzech obszarów ciała: pach, wnętrza dłoni i podeszw stóp, rzadziej także czoła.

Dotyka w równym stopniu kobiet i mężczyzn (ich nawet częściej), ale to u kobiet jest mniej akceptowana. Pot sprawia nie tylko, że ubranie jest mokre, ale przede wszystkim ma nieprzyjemną woń. Pacjentki cierpiące na nadpotliwość opowiadają też, że szybciej niszczą im się buty, i że od tych butów farbują się rajstopy.

Najbardziej znanym i najczęściej stosowanym sposobem na nadpotliwość jest podanie w objęte nią obszary toksyny botulinowej. Poraża ona zakończenia nerwowe gruczołów potowych odpowiedzialnych za uwalnianie potu (a nie zakończeń mięśni, jak wówczas, gdy toksyna botulinowa podawana jest na zmarszczki). Ukłuć jest sporo, bo trzeba je wykonać co pół centymetra lub co centymetr na całym obszarze, poddawanym kuracji.

Jeśli chodzi o bolesność, to pachy nie stanowią problemu. Wystarczy posmarować skórę kremem Emla i takie znieczulenie wystarczy, aby zabieg był niemal nieodczuwalny. Co innego dłonie i stopy. W tych miejscach skóra jest o wiele grubsza i inaczej unerwiona. Trzeba użyć sporej siły, by się przez nią przebić. Nakłuwanie boli tak, że tylko jednostki się zgadzają na zabieg – większość rezygnuje.

Na szczęście w Medycynie Młodości znaleźliśmy sposób na zmniejszenie bolesności tego zabiegu. To analgosedacja. Zabieg odbywa się pod opieką anestezjologa, który podaje pacjentowi leki o działaniu przeciwbólowym, uspokajającym i nasennym. Dzięki nim pacjent jest zrelaksowany, a zabieg bezbolesny. Taki zabieg jest także komfortowy dla lekarza, który może ostrzyknąć toksyną botulinową np. całą dłoń łącznie z palcami, nie obawiając się nieprzewidzianych reakcji ze strony pacjenta.

Dzięki naszemu rozwiązaniu nareszcie można poradzić sobie z nadpotliwością stóp i dłoni, czyli miejsc,w których do tej pory ze względu na ich wrażliwość, normalne wstrzykiwanie botoksu nie sprawdzało się ze względu na bolesność.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy