Depilacja laserowa usuwa niechciane włoski na zawsze-fot-Fotolia
Post odwiedzono: 954 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , ,

27 czerwca 2016

Depilacja laserowa – (opis zabiegu)

Medycyna estetyczna

Co prawda najlepszym czasem na depilację laserową jest wiosna, ale jeśli wybieracie się na późniejszy urlop, to właśnie teraz może być ostatni dzwonek na wykonanie tego zabiegu. Depilacja laserowa znacznie ułatwia życie – szczególnie jeśli lubimy wakacje w tropikach. Po takiej depilacji możemy już na zawsze zapomnieć o maszynce do golenia.

 

Jak nazywa się metoda?

 

Depilacja laserowa.

 

Jak to działa?

 

Podczas zabiegu pacjent i lekarz mają założone specjalne okulary chroniące wzrok. Do ciała pacjenta przykładana jest specjalna głowica, która emituje światło pulsacyjne IPL.  Laser, a właściwie jego wiązka światła, przenika przez skórę i uszkadza mieszki włosowe. Co ważne, nie narusza przy tym naskórka. Dzięki temu dochodzi do zjawiska fototermolizy. Jest to pochłonięcie wiązki światła lasera przez melaninę (barwnik znajdujący się w meszkach włosowych). Powstała w ten sposób energia cieplna zapewnia całkowite zniszczenie cebulki włosa.

 

Dla kogo jest przeznaczona depilacja laserowa?

 

Przede wszystkim dla osób, które chcą na zawsze zapomnieć o maszynce do golenia.

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy depilacja laserowa boli?

 

Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, bo w jego trakcie zabiegu można odczuć lekkie mrowienie, jednak warto, ponieważ rezultaty są już na zawsze.

 

Ile trwa zabieg?

 

Czas jego trwania uzależniony jest od obszaru depilowanej okolicy. W przypadku pach lub bikini jest to zabieg krótki, bo trwa około 10 minut. Depilacja nóg zajmuje od 40 minut do godziny.

 

Czy należy wykonywać go w serii?

 

Tak, zabieg warto wykonać w serii, aby efekty były jak najlepsze. Polecam serię około pięciu zabiegów co pięć tygodni. Przy czym ostatni zabieg należy wykonać co najmniej cztery tygodnie przed planowanym urlopem. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że unikniemy podrażnień spowodowanych promieniami UV.

 

Po jakim czasie widać efekty?

 

Efekty są widoczne od razu, jednak proszę się nie zdziwić, gdy po depilacji włoski odrosną jeszcze raz. Wszystko zależy od fazy wzrostu włosa. Ponieważ nie wszystkie rosną jednocześnie, światło niszczy tylko te, które są w aktywnej fazie wzrostu. Kiedy jednak i pozostałe odrosną, niedługo potem wypadną. Tym razem już na zawsze.

 

Jak długo utrzymują się rezultaty?

 

Rezultaty są stałe.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

 

Tak: ponieważ światło laserowe potrzebuje barwnika, więc ważny jest kolor włosa. Im ciemniejszy włos, tym lepszy będzie rezultat depilacji, dlatego bardzo jasne blondynki mogą się nie kwalifikować do depilacji laserowej. Odwrotną sytuację mamy z kolorem skóry. Im jaśniejsza, tym lepsze efekty. To dlatego przed zabiegiem nie można się opalać, stosować samoopalaczy ani korzystać z solarium.

 

Czy istnieje ryzyko powikłań?

 

Nie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy