Opóźnij starzenie się skóry rąk
Post odwiedzono: 117 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , , , ,

8 października 2013

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli metryka na dłoniach

Medycyna estetyczna

Dobre zabiegi lub kremy sprawią, że skóra twarzy będzie piękna i gładka. Ale wbrew pozorom nie tylko twarz świadczy o naszej metryce. Spójrz na zagraniczne gwiazdy – Madonnę lub Sarę Jessicę Parker – ich wiek zdradzają przede wszystkim… zaniedbane dłonie.

 

Skóra rąk starzeje się zupełnie inaczej niż skóra twarzy. Jednym z pierwszych objawów upływu czasu na dłoniach jest ich nadmierna suchość, utrata jędrności oraz sprężystości, a w końcu pojawienie się plam barwnikowych.

 

Często rozmawiam z kobietami, które mają kompleksy z tego powodu. Pytają się, w jaki sposób mogą spowolnić proces starzenia się rąk. Radzę im stosowanie kremów regeneracyjnych (w przypadku dłoni działają dużo bardziej skutecznie niż kremy nawilżające), najlepiej tych z olejkiem arganowym, który bardzo szybko się wchłania. Uczulam, by do prac domowych (sprzątanie, zmywanie) i prac w ogródku zawsze nakładały rękawiczki chroniące skórę przed detergentami. Wiem, że sprzątanie w nich nie jest już tak wygodne, ale naprawdę warto w tym wypadku poświęcić wygodę dla urody i zdrowia.

 

Na koniec zalecam używanie kremów z filtrami. Te, które stosujemy na twarz, możemy równie dobrze wykorzystać także na dłonie i szyję. Jeśli jednak mimo to pojawiają się plamy na naszych rękach, pamiętajmy, że nie wszystkie są związane ze szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Niekiedy wina ich powstawania związana jest… z nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby. Warto sprawdzić to u lekarza specjalisty.

 

A jak cofnąć proces starzenia się rąk? Wspomniana właściwa pielęgnacja kosmetyczna skóry jest w stanie opóźnić procesy starzenia, ale tylko zabiegi medycyny estetycznej są w stanie je cofnąć. Dobrym ratunkiem na zniszczone pracą i upływem czasu dłonie będzie mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. Ostrzykiwanie skóry dłoni nie jest zabiegiem bezbolesnym, ale na szczęście trwa krótko. W efekcie wyraźnie mniejsza zmarszczki, nawadnia i ujędrnia skórę, poprawiając jej napięcie i ogólną kondycję. Dodam, że dłonie są nie tylko doskonałą wizytówką, ale i metryką każdej kobiety. Tym bardziej warto zadbać o ich młody wygląd już dzisiaj.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy