Depilacja, gładkie ciało przez cały rok - fot.Fotolia.com
Post odwiedzono: 73 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

20 września 2013

Gładkie ciało przez cały rok

Medycyna estetyczna

Dziś napiszę o depilacji laserowej. Mimo że od wielu lat jest to najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianego wąsika lub zbyt obfitego owłosienia okolic bikini, to panie wciąż sceptycznie do niej podchodzą. Przynajmniej na początku. Już po zabiegu, nie znam pacjentki, która nie byłaby zadowolona z efektów…

 

Na początek, aby rozwiać wątpliwości dotyczące depilacji laserowej, odpowiem na najczęściej zadawane mi przez kobiety pytania.

 

Co to jest hirsutyzm?

Coraz częściej spotykam pacjentki, u których nadmierne, ciemne owłosienie występuje nie tylko „w miejscach typowych dla kobiet”, ale też na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu i plecach. Opisane przypadki są efektem tzw. hirsutyzmu. To przykry defekt urody spowodowany owłosieniem typu męskiego występującego u kobiet. Powody jego występowania są różne, np. genetyka, zmiany hormonalne w czasie ciąży lub w okresie przekwitania. Nie ma skuteczniejszej metody pozbycia się hirsutyzmu niż depilacja laserowa, a co ważne – efekty są trwałe.

 

Czy istnieje ryzyko poparzeń podczas depilacji laserowej?

Panie zazwyczaj już na samym początku wizyty pytają się, jak duże jest ryzyko poparzenia podczas depilacji laserowej. Odpowiadam, że w przypadku lesera, który stosuję (tego typu urządzeń jest zaledwie pięć w całej Polsce), takie ryzyko nie istnieje. To bardzo zaawansowana technologia, posiadająca patent na usuwanie owłosienia za pomocą światła. Głowica LUX R lasera posiada unikalny system luster, dzięki którym zabieg jest bardzo skuteczny. Z moich doświadczeń po pierwszym zabiegu nieaktywnych jest już 60-80% cebulek włosowych.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Aby skorzystać z takiej depilacji, musimy spełniać kilka warunków Po pierwsze: światło laserowe „potrzebuje” barwnika, więc istotny jest kolor usuwanego włosa. Im ciemniejszy, tym lepszy efekt depilacji uzyskamy. Nie poleca się laserów blondynkom, ponieważ skuteczność zabiegu w ich przypadku będzie znikoma. Odwrotną sytuację mamy z kolorem skóry. Im jaśniejsza cera, tym lepsze efekty, dlatego przed zabiegiem należy odpocząć od opalania się. Co ważne, po depilacji laserowej przez co najmniej miesiąc należy unikać słońca. Dlatego moim zdaniem najlepszym czasem na jej wykonanie jest jesień i zima.

 

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Czas jego trwania jest uzależniony od okolicy poddawanej zabiegowi. Najczęściej jest to ok. 10-30 minut. Wiązka światła lasera przenikając przez skórę, uszkadza meszki włosowe, ale jednocześnie nie narusza naskórka. Dochodzi do zjawiska tzw. fototermilizy, czyli pochłonięcia wiązki światła lasera przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Powstała w ten sposób energia cieplna zapewnia całkowite zniszczenie cebulki włosa. Przyznam szczerze, że zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, można odczuć lekkie mrowienie lub szczypanie, jednak jego rezultaty są na zawsze. Już do końca życia możemy zapomnieć o maszynkach do golenia.

 

Czy zdarza się, że włoski odrastają po depilacji laserowej?

Wiele zależy tutaj od fazy wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, podczas gdy światło lasera niszczy tylko te, które są w aktywnej fazie wzrostu. Zawsze uspakajam pacjentów, że może się zdarzyć sytuacja, iż po depilacji włosy jeszcze ostatni raz odrosną i dopiero potem wypadną na zawsze. To całkowicie normalne. Tak jak wspomniałam na wstępie, nie zdarzył mi się nigdy niezadowolony pacjent.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy