worried young woman checking her wrinkles around her eyes
Post odwiedzono: 1392 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

14 marca 2018

Indywidualna kuracja anty-age. 35+

Medycyna estetyczna

Czym wyróżniają się kobiety, które przekroczyły (dla niektórych) magiczną liczbę 30? Pewne siebie, znające już swoje możliwości i ograniczenia, a przede wszystkim całkowicie niezależne panie, które decyzje o poprawie czegoś w swoim wyglądzie podejmują bez względu na to, czego oczekują od nich wszyscy wokół. Jakie są ich potrzeby i metody, które mogą przywrócić im to, za czym tęsknią? Oto nasz poradnik

Jak zawsze musimy przypomnieć bardzo istotną kwestię, o której powinno się mówić przy okazji poruszania tematu odmładzania i zabiegów estetycznych każdorazowo. Nie istnieje uniwersalna recepta dla żadnej grupy (bez względu na to, jaki podział zdecydujemy się zastosować), której będziemy mogli użyć do każdego przypadku. Każdy jest indywidualny i mając 35 lat możemy zmagać się z problemami typowymi dla książkowej dwudziestolatki lub 40-paro latki. Jednak, by nieco ułatwić kwestię doboru zabiegu w tym miejscu zebraliśmy najczęściej występujące wówczas problemy wraz z gotowymi (i naszym zdaniem najbardziej optymalnymi) rozwiązaniami medycyny estetycznej.

Nie będziemy oszukiwać, po trzydziestce jednak większość osób zauważa pewne zmiany w swoim wyglądzie. Zwykle dzieje się tak niezależnie od stylu życia, jaki prowadzą. Czas płynie i możemy wybrać jedno z wyjść: zaakceptować to i poddać się trendowi na akceptację zachodzących zmian, albo – co wciąż może wywoływać zdziwienie – zdecydować się na „walkę z czasem”. Choć naszym zdaniem będzie to walka o lepsze samopoczucie. Największe zmiany widać oczywiście na twarzy – pojawiają się już pierwsze wyraźnie widoczne zmarszczki i kurze łapki. Nie są to jeszcze ogromne zmiany, ale warto pamiętać, że stan naszej skóry w przyszłości to także efekt wcześniejszych przyzwyczajeń pielęgnacyjnych, w tym ich braku.

Jeżeli chodzi o twarz to możemy zdecydować się (choć warto to odroczyć tak długo, jak się da) na wypełniacze, albo zadbać o kondycję skóry. Najlepiej w tym drugim wypadku sprawdzą się zabiegi takie, jak mezoterapia, peelingi, karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe, a także lasery (z wyjątkiem CO2 rekomendowanym dla osób po 60 r.ż.).

Ciało po trzydziestce bardzo często jest ciałem, które doświadczyło już ciąży. Tak więc zachowanie idealnych proporcji i smukłej linii przestaje być tak proste. Nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzony w problematycznych miejscach, którą niezwykle ciężko zwalczyć uprzykrza codzienność, a treningi i rozmaite diety pozostają bezsilne. Ale bolesna liposukcja nie jest koniecznością. Pomocna może okazać się lipoliza. W terapii lipolitycznej doprowadza się do rozpuszczenia komórek tłuszczowych, zmian struktury znajdującego się w nich tłuszczu i jego uwolnienia. W celu szybszej jego eliminacji z organizmu zalecany jest w trakcie terapii masaż limfatyczny okolicy poddanej zabiegowi. Dodatkowo warto zadbać o jędrność i napięcie skóry. Tutaj pomocny okaże się Ulverin – zabieg oparty na cenionej technologii HIFU dający rewelacyjny efekt konturowania ciała. Działa tam, gdzie pozostała luźna skóra po procesie odchudzania, lub inne metody nie dają rady.

Słowem podsumowania, nie istnieje uniwersalna recepta dla wszystkich pań w omawianym wieku. Ale medycyna estetyczna dopiero wówczas staje się dla nich w pełni dostępna, a potrzeby jasne i czytelne. To idealny czas na podjęcie decyzji kim chcemy być i jaki wygląd ma temu towarzyszyć.

Nareszcie same decydujemy o sobie i możemy w końcu poradzić sobie z problemami, które trapiły nas od lat, np. z odstającymi uszami (i zlikwidować go poprzez operacje plastyczną) lub szepczącym nas nosem. W tym drugim przypadku operacja plastyczna może być pomocna, ale często nie jest ona konieczna, gdyż mamy do wykorzystania takie narzędzia jak wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu walnia oraz fenomenalne nici PDO. Wolny wybór i nieskrępowana eksploracja świata beauty to coś, co otwiera dla nas drzwi!

[artykuł przygotowany dla Beauty Inspiration]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy