Komórki macierzyste to najsluteczniejsza metoda leczenia z
Post odwiedzono: 330 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , ,

28 marca 2014

Jak najskuteczniej leczyć zwyrodnienia stawów?

Komórki macierzyste

Kontynuując mój ulubiony temat, czyli terapie komórkami macierzystymi, przybliżę Wam dzisiaj sposób, w jaki komórki macierzyste  regenerują stawy. To zabiegi dostępne w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na zaawansowaną technologię zabiegową, wykonuje się je tylko w niewielu miejscach. Mam to szczęście, że do tego grona należy również moja klinika.

 

Uwaga na zmiany w stawach!

Kiedy dochodzi do procesu zapalnego w stawach, odczuwamy wyraźny ból, uniemożliwiający ruchliwość. Do tej pory doraźnym antidotum na tego typu schorzenia były zastrzyki, blokady lub stenty. Niestety, skutki tego typu kuracji nie zawsze są zadowalające.

Zmiany w stawach postępują stopniowo doprowadzając do ich zwyrodnienia. Mimo że w tej chwili można już taki staw wymienić, to i tak nie daje to 100% szansy wyleczenia, ponieważ rehabilitacja jest długotrwała, i nie gwarantuje ustąpienia dolegliwości bólowych. Bywa nawet, że sztuczny staw trzeba będzie wymienić za kolejne 15 lat.

Działanie komórek macierzystych

Jak już pisałam wcześniej, komórki macierzyste określane są przez lekarzy „matkami wszystkich tkanek i narządów”. To sformułowanie zawdzięczają swoim zdolnościom do nieograniczonego różnicowania się. Inaczej mówiąc, nasze własne komórki macierzyste (specjalnie pozyskane podczas zabiegu za pomocą bardzo nowoczesnej i sterylnej metody), a następnie znów podane pacjentowi w chorą tkankę, są w stanie ją bardzo mocno zregenerować. Dzieje się tak, ponieważ komórki macierzyste rozpoznają środowisko w organizmie i same „wiedzą, w co mają się zamienić”.

Leczenie zwyrodnienia stawów komórkami macierzystymi

Komórki macierzyste regenerują powierzchnie stawowe, zapewniając im lepsze ukrwienie i wyleczenie stanów zapalnych, ponieważ posiadają zdolność rozpoznawania tego, co się dzieje w organizmie i naprawy tego, co jest nieprawidłowe. Jak to się dzieje – nie jest do końca poznane, ale udowodniona jest zdolność komunikacji komórek macierzystych z otoczeniem.

Wiadomo jest, że komórki macierzyste bardzo skutecznie leczą zwyrodnienia stawów. Ból mija szybko, pacjenci zaczynają chodzić, bez problemu schylają się, wiążą sobie sznurówki. Podobnie jak w przypadku innych schorzeń, im szybciej rozpocznie się kurację, tym mamy większe szanse na szybsze efekty.

Niestety, najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza już w zaawansowanym stadium zwyrodnienia. Wtedy to właśnie komórki macierzyste stają się ostatnią deską ratunku. Pytanie tylko, po co czekać  na ostatnią chwilę i niszczyć swoje zdrowie?

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy