Jak usunąć rozstępy po ciąży-fot-Fotolia
Post odwiedzono: 729 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , ,

8 września 2015

Jak radzić sobie z rozstępami po ciąży?

Medycyna estetyczna

Gwiazdy światowej sławy nieustannie zadziwiają. Weźmy na przykład aktorkę Olivię Wilde znaną m.in. z serialu „Dr House”. Już 10 tygodni po porodzie, kiedy pojawiła się na czerwonym dywanie, wyglądała genialnie. Żadnej nadwagi po ciąży, obwisłej skóry i zapewne też żadnych rozstępów. Nie dziwne więc, że znane kobiety wyznaczają dziś nowe kanony piękna…

 

Czasy Professional World

 

Olivia Wilde to tylko jeden z wielu gwiazd, które po urodzeniu dziecka w ekspresowym tempie wracają do formy. Coraz częściej słyszę więc pytania pacjentek: jak one to robią? Nie da się ukryć, że żyjemy obecnie w czasach Professional World, gdzie jednym ze składowych sukcesu jest dobry wygląd. Kobiety po urodzeniu dziecka coraz szybciej wracają do pracy zawodowej. A wracając chcą wyglądać pięknie i szczupło. Dlaczego czujemy aż tak dużą presję?

 

Po pierwsze młode mamy chcą szybko schudnąć ze względów praktycznych: na wielu stanowiskach obowiązuje dress code. Znaczne przybranie na wadze powoduje konieczność wymiany całej garderoby. Po drugie ze względów osobistych. Odchudzamy się dla swoich mężów. Trzecim powodem są wzorce, jakie dają rodzime i zagraniczne gwiazdy. Większość pacjentek porównuje się więc z nimi, pytając: Ona może wyglądać tak dobrze, więc dlaczego ja nie mogę? Prawda jest taka, że każda z nas może. A medycyna estetyczna jest właśnie od tego, by odpowiednim zabiegiem wspomóc walkę o piękne ciało. W końcu ktoś kiedyś powiedział, że zadowolona z siebie mama, to dobra mama.

 

Precz z rozstępami

 

Jednym z urodowych problemów, z jakimi zmagają się kobiety po porodzie, są rozstępy. Najczęściej występują na brzuchu i piersiach, ale także czasami na udach i pośladkach. Rozstępy pojawiają się wtedy, kiedy skóra jest osłabiona i wiotka, a w następstwie tego zaczyna pękać. Doraźną pomocą, jeszcze w czasie ciąży, są własnoręcznie robione masaże przy użyciu natłuszczających kremów na pękającą skórę. Polecałabym szczególnie kosmetyki apteczne, gdyż posiadają najwyższą skuteczność.

 

Z metod z zakresu medycyny estetycznej można skorzystać dopiero po ukończeniu karmienia piersią. Oferta zabiegów jest bardzo szeroka, ale ja szczególnie zalecam terapię z użyciem nici liftingujących lub ostrzykiwanie Sculptrą , czyli kwasem polimlekowym.

 

Wiadomo, że najłatwiej leczy się rozstępy świeże, jeszcze czerwone. Dlatego dobrze jest rozpocząć leczenie zaraz po skończeniu karmienia. Rozstępy powodują nie tylko powstanie brzydkich blizn, ale i wiotkość skóry w tych miejscach. Zatem zastosowanie nici liftingujących z jednej strony napina i wygładza obwisłą skórę, natomiast kwas polimlekowy wyraźnie zmniejsza rozstępy oraz działa odmładzająco i liftingująco, bez efektu sztucznego naciągnięcia skóry. Co ważne, w przypadku zdecydowania się na zabieg z użyciem kwasu polimlekowego, pacjent wpłaca lekarzowi zaliczkę na zamówienie preparatu dwie doby przed zabiegiem (ponieważ lekarz musi ten preparat odpowiednio przygotować). Przyznaję, że jest to zabieg nieco bolesny i mało sympatyczny, ale za to efekty są rewelacyjne i widoczne bardzo szybko.

 

Tekst ukaże się w miesięczniku “Twoje dziecko”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy