Nici liftingujące to najskuteczniejszy sposób na opadające policzki tzw chomiki
Post odwiedzono: 433 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , , , , , ,

18 lipca 2014

Jak zlikwidować efekt opadających policzków?

Medycyna estetyczna

Powszechnie przyjęło się, że to ilość zmarszczek decyduje o tym, czy wyglądamy młodo i świeżo. Tymczasem o młodzieńczym wyglądzie w równym stopniu świadczą inne symptomy, na które najczęściej zwyczajnie nie zwracamy uwagi. Są to np. opadające policzki, zwane popularnie „chomikami”.

Co to są „chomiki”?

Najogólniej mówiąc to inaczej opadające boczne części policzków. „Chomiki” pojawiają się u osób w okolicy 40-50 roku życia. Poprzez stopniowy zanik tkanki podskórnej oraz działanie sił grawitacji, w tym wieku skóra twarzy zaczyna „opadać” i niejako „wystawać” poza prawidłowy kształt twarzy. Nie muszę dodawać, że takie zmiany burzą ładne dotąd proporcje twarzy, zniekształcają jej idealny owal i zwyczajnie postarzają.

Jak możemy je niwelować?

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych obecnie metod likwidacji opadających policzków są nici liftingujące. Zaaplikowane przez doświadczonego lekarza pod skórę pacjenta, działają niczym niewidzialne rusztowanie. Skutecznie podtrzymują ładny, młodzieńczy owal twarzy.
Jeszcze inną metodą przywracającą skórze elastyczność są nowoczesne i bardzo zaawansowane technologicznie zabiegi z własnych komórek macierzystych pacjenta. To dzięki nim najskuteczniej wypełnimy ubytki podskórne, które są jedną z przyczyn „opadania” twarzy.

W jaki sposób uniknąć „chomików”?

Aby zapobiec „chomikom”, warto regularne (przynajmniej raz na kilka miesięcy) stosować mezoterapię igłową i peelingi. Dobrze jest rozpocząć taką kurację tuż po trzydziestce, ponieważ to wtedy zaczyna się stopniowa utrata elastyczności skóry i tkanki podskórnej. Dzięki wcześnie rozpoczętej, regularnej pielęgnacji, odwleczemy pojawienie się „chomików” w czasie nawet o dekadę.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

  1. Kamila pisze:

    Proszę o poradę- mam 26 lat i okropne chomiki na policzkach- są to nie tyle zwisy, co hmm.. “wybulwienia”. Wygląda to tak jakbym pod policzkami trzymała cukierki, jest to bardzo widoczne przez cały czas i kilka osób już mi na to zwróciło uwagę :( Ostatnio zdając egzamin ustny Pan Profesor kazał mi wypluć cukierek z ust, którego oczywiście nie miałam, więc wiem że to widać i jestem przerażona! Dodam, że nie mam problemu ze zmarszczkami itp., a owe chomiki pojawiły się u mnie nie dawno ;( Czy w tym wieku możliwe jest aż tak duże utracenie jędrności?! Co mogę z tym zrobić, przecież nie zrobię sobie nici liftingujących w tym wieku… :(

    • Urszula Brumer pisze:

      Dzień dobry. Tak naprawdę, aby Pani coś doradzić musimy Panią zobaczyć. Często udaje nam się znaleźć rozwiązanie nietypowych przypadków i pacjentko są zadowolone, ale żeby cokolwiek Pani zaproponować, musi się Pani nam pokazać. Pozdrawiam, Urszula Brumer


Polecamy