Karboksyterapia likwiduje worki i obrzęki pod oczami
Post odwiedzono: 450 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , ,

2 sierpnia 2014

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Medycyna estetyczna

Zmarszczki, kurze łapki, cienie, worki pod oczami… Skąd my to znamy, prawda? Efekty starzenia najszybciej widoczne są właśnie w okolicach oczu. Pierwsze zmarszczki i cienie mogą pojawić się tutaj nawet pomiędzy 20 a 25 rokiem życia. Przyczyny mogą być różne. Genetyka, niewysypianie się, spędzanie całych dni przed komputerem. Przed starzeniem się skóry wokół oczu nie uciekniemy, ale możemy ten proces powstrzymać , a nawet cofnąć. Tym samym możemy sprawić, by ta okolica twarzy wyglądała lepiej i ładniej.

Dlaczego skóra w okolicach oczu starzeje się najszybciej?

Dzieje się tak, ponieważ skóra w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna. Ma zaledwie 0,5 mm, czyli jest aż pięć razy cieńsza od innych partii skóry! Z czasem do zmarszczek i cieni dochodzą jeszcze obrzęki. To one sprawiają, że niektóre osoby, nawet mimo dbania o siebie i wysypiania się, wyglądają jakby były wiecznie zmęczone. Przyczyną nasilania się obrzęków mogą być też choroby nerek, choroby endokrynologiczne oraz pobieranie sterydów albo leków hormonalnych.

Jak domowymi sposobami przywrócić spojrzeniu dawny blask?

Tymczasową pomocą przywracającą spojrzeniu świeżość są okłady z zimnej czarnej herbaty (krioterapia), kremy ze świetlikiem, kremy poprawiające krążenie lub kosmetyki z witaminą K. Raczej odradzałabym rumianek, bo wysusza skórę. Zdecydowanym wrogiem młodego spojrzenia są natomiast komputery. Dlaczego? Ponieważ pracując przez długie godziny przy monitorze, bezwiednie mrużymy oczy, niekiedy nawet zapominając o mruganiu. Skóra marszczy się, a zmarszczki się utrwalają. Aby temu zapobiec róbmy sobie częste przerwy od komputera. Chociażby po to, żeby spojrzeć w dal i na moment zrelaksować napiętą skórę i mięśnie.

Jakim zabiegiem zlikwidować worki pod oczami?

Wyjściem dla osób, na które domowe sposoby nie działają, jest karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla CO2. Jak to działa? Obecny w organizmie CO2 odpowiada za regulację przepływu krwi i rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Dwutlenek węgla podany pod skórę sprawia, że przyspiesza się przepływ krwi, równocześnie stymulując skórę do produkcji nowego kolagenu. Ponadto odżywia, dotlenienia i poprawia metabolizm oraz cyrkulację limfy. Po około 4 zabiegach widać już zadowalający efekt odmłodzenia skóry wokół oczu. A po całej serii zabiegów rezultat jest po prostu spektakularny!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy