Karboksyterapia to zabieg wielofunkcyjny-fot-Fotolia
Post odwiedzono: 820 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , ,

30 grudnia 2015

Karboksyterapia – (opis)

Medycyna estetyczna

W ramach serii postów przybliżających Wam konkretny zabieg, dziś opiszę przebieg i działanie karboksyterapii. Komu jest najbardziej polecana? Jakich rezultatów można się po niej spodziewać? – przeczytajcie w krótkim tekście poniżej.

 

Jak nazywa się metoda?

 

Karboksyterapia lub terapia dwutlenkiem węgla (CO2).

 

Jak działa?

 

Karboksyterapia to inaczej wykorzystanie dwutlenku węgla CO2 do różnych celów terapeutycznych. Działa stymulująco na fibroblasty – komórki skóry właściwej, poprawia krążenie krwi, przez co poprawia dotlenienie i odżywienie skóry, bezpośrednio wpływa na tkankę tłuszczową, skutecznie ją rozbijając, oraz poprawia eliminację złogów powstających w wyniku nieprawidłowej przemiany materii towarzyszącej cellulitowi. Wszystko to sprzyja spalaniu i ewakuacji naruszonych komórek tłuszczowych, wygładzeniu cellulitowych nierówności, a przede wszystkim bardzo wyraźnej poprawie napięcia skóry, wręcz jej obkurczeniu (pomaga np. w pozbyciu się cellulitu lub brzucha pociążowego).

 

Dla kogo jest przeznaczona?

 

Dla osób z zaawansowanym cellulitem, brzuchem pociążowym, nadmiarem tłuszczu w różnych miejscach ciała, np. podwójnym podbródkiem lub też obwisłą skórą w tzw. trudnych miejscach: na wewnętrznej stronie ud lub wewnętrznej stronie ramion. Zabieg ten doskonale sprawdza się przy wiotkości skory powiek, twarzy i szyi, oraz jako wspomaganie leczenia nadmiernego wypadania włosów.

 

Jak wygląda zabieg?

 

CO2 podaje się podskórnie z pomocą drobnych nakłuć. Tym samym dwutlenek węgla rozchodzi się w skórze i tkance podskórnej. Poprawia krążenie krwi i limfy oraz metabolizm tkankowy.

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy boli?

 

Jeszcze do niedawna karbokysterapia kojarzona była z zabiegiem bardzo nieprzyjemnym. Dotąd zimne CO2 sprawiało, że podczas zabiegu odczuwalny był znaczny ból. Zmieniło się to jednak za sprawą nowoczesnych urządzeń. W Klinice dysponujemy włoskim urządzeniem Venusian, który umożliwia podawanie podgrzanego dwutlenku węgla. Wytworzone ciepło sprawia, że nakłucia przypominają delikatną akupunkturę. Można powiedzieć, że jest to teraz zabieg w miarę przyjemny.

 

Ile trwa zabieg?

 

W zależności od okolicy od 10 do 40 min.

 

Czy należy wykonywać go w serii?

 

Tak, zalecane są serie, w zależności od potrzeb pacjenta – od 5 do 10 zabiegów w cyklu.

 

Po jakim czasie widać efekty?

 

Już po 3-4 zabiegach widać różnicę w napięciu i sprężystości skóry, jednak ostateczny rezultat jest widoczny po wykonaniu całego cyklu zabiegowego.

 

Jak długo utrzymują się rezultaty?

 

Dla podtrzymania uzyskanego rezultatu, warto powtarzać zabieg raz na pół roku.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

 

Tak: ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.

 

Ile kosztuje karboksyterapia?

 

W zależności od okolicy od 800 zł. do 2200 zł. za cykl 10 zabiegów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy