Dr Urszula Brumer wykonuje zabieg z komórkami macierzystymi
Post odwiedzono: 505 raz(y)


Słowa kluczowe:

, ,

5 listopada 2014

Komórki macierzyste – Anti-Aging XXI wieku

Komórki macierzyste

Zastosowanie komórek macierzystych w medycynie estetycznej to krok milowy w terapiach przeciwstarzeniowych przywracających zdrowie, urodę i młodość. Mowa o WŁASNYCH komórkach macierzystych, pobieranych z dorosłego organizmu pacjenta. Trzeba to podkreślić, gdyż od czasu przyznania medycznego Nobla 2012 nastąpiła eksplozja firm, które dostrzegły źródło profitów w sprzedaży wszystkiego, co ma w nazwie „komórki macierzyste”. Tymczasem komórka komórce nierówna. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym faktom związanym z terapiami komórkami macierzystymi.

Skąd się biorą komórki macierzyste

Komórki macierzyste można podzielić na: embrionalne, płodowe i somatyczne (dorosłe). Pierwsze występują we wczesnym stadium rozwoju embrionalnego i są najbardziej pierwotnymi komórkami, które mogą się różnicować w dowolną tkankę. Drugie, dzięki którym kształtują się poszczególne tkanki i narządy płodu, można pobierać także z krwi pępowinowej. Trzecie – somatyczne, występują u osób dorosłych. I to one właśnie są wykorzystywane w medycynie estetycznej.

Komórki macierzyste u osób dorosłych stanowią ok. 8% wszystkich komórek. Występują głównie w szpiku kostnym, krwi obwodowej i tłuszczu. Ich liczba jest uzależniona od wieku, trybu życia, sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. Im człowiek młodszy, lepiej wysportowany i bardziej zrelaksowany, tym więcej ma komórek macierzystych.

Komórki macierzyste dorosłe są niemal w całości wypełnione jądrem, będącym nośnikiem materiału genetycznego. Od „zwykłych” komórek różnią się się tym, że są bardzo plastyczne, czyli mają zdolność wielokrotnego podziału i umiejętność różnicowania się w komórki innej tkanki. Rewolucyjność terapii komórkami macierzystymi wynika z tego, że potrafią one rozpoznawać środowisko, w które zostały podane, i problemy, które wymagają regeneracji. Wydzielają też różne substancje – cytokininy, odpowiedzialne za powstawanie naczyń krwionośnych, leczenie stanów zapalnych, regenerację tkanek.

Do czego można je wykorzystać

Komórki macierzyste można wykorzystywać do przywracaniu urody, jak i zdrowia. Są niezwykle skuteczne w leczeniu zwyrodnień stawów (gdyż regenerują powierzchnie stawowe i leczą stany zapalne). Bardzo dobre wyniki uzyskujemy przy leczeniu blizn – poprzez stymulację uszkodzonych komórek i własne podziały unaczynniają bliznę, a następnie powodują proces jej oczyszczenia i lizy (rozpuszczania).

Terapie komórkami macierzystymi są obecnie najskuteczniejszą metodą walki z łysieniem. Dzięki nim dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dodatkowo likwiduje się stan zapalny w skórze, który był powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z zaawansowanym procesem łysienia (ale jeszcze nie łysym).

I wreszcie komórki macierzyste są jedyną naprawdę realną metodą odmładzania, w pełni naturalną, bez przerysowań. Przynoszą efekt odmłodzenia o kilkanaście lat, gdyż działają kompleksowo i inteligentnie na komórki skóry i tkanki podskórnej, które same rozpoczynają intensywny proces regeneracji. Wygładzają zmarszczki, odbudowują policzki, znacznie poprawiają jakość skóry. Można je podawać w powieki, w usta (przywracają czerwień i objętość warg), zmarszczki palacza nad górną wargą. Stosuje się je zarówno na twarz, jak i całe ciało.

Jak wygląda zabieg

Podczas zabiegu komórki macierzyste pobiera się z krwi pacjenta za pomocą bardzo zaawansowanej i sterylnej technologii. Zabieg w ramach terapii komórkami macierzystymi trwa kilka godzin. W pierwszym etapie aparatura wyłapuje z krwi pacjenta komórki macierzyste, potem są one separowane, a następnie podawane igłą lub kaniulą w chory lub wymagający odmłodzenia obszar. Bezsprzeczną zaletą komórek macierzystych jest to, że zabieg wykonujemy RAZ a nie w jakimś cyklu zabiegowym. Efekty terapii pojawiają się stopniowo, co daje niesamowity rezultat szczególnie przy terapiach odmładzających, gdy widać jak z miesiąca na miesiąc pacjent młodnieje

Gdy piszę o komórkach macierzystych za każdym razem podkreślam, że z satysfakcją obserwuję, jak dzięki nim zmienia się życie naszych pacjentów.

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych:

– odmładzanie twarzy,
– odmładzanie szyi i dekoltu,
– zabiegi przeciwstarzeniowe na ciało,
– leczenie łysienia
– leczenie blizn,
– leczenie zerwanych ścięgien i więzadeł,
– leczenie urazów stawów,
– leczenia procesów zwyrodnieniowych stawów

Powyższy tekst w całości ukazał się w magazynie „Beauty Forum” (11/2014).
Fot. z zabiegu: Anna Ciupryk/anionam.com

beautyforum

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy