Terapia komórkami macierzystymi to najskuteczniejsza metoda leczenia blizn
Post odwiedzono: 315 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , , , , , , , ,

12 marca 2014

Komórki macierzyste na leczenie blizn

Komórki macierzyste

Terapie komórkami macierzystymi wykorzystują najnowocześniejszą i bardzo zaawansowaną technologię. Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, iż należą one do medycyny XXII go wieku. Nie znam lepszych sposobów odmładzania, leczenia łysienia czy usuwania zwyrodnień stawów. Ostatnio pisałam o skutecznym wykorzystaniu komórek macierzystych w terapii łysienia. Dziś dopiszę kilka słów o leczeniu nimi blizn.

 

Co to jest komórka macierzysta?

To bardzo często zadawane pytanie przez pacjentów kliniki. Większość osób nie ma pojęcia, że posiadamy w swoim organizmie tysiące komórek odpowiedzialnych za różne czynności. Spośród nich wszystkich jedynie ok. 8% stanowią aktywne komórki macierzyste. Od „zwykłych” komórek odróżnia je zdolność do nieograniczonej ilości podziałów oraz umiejętność ciągłego odnawiania się, a także regeneracji uszkodzonych tkanek i narządów. Komórki macierzyste można nazwać nawet „matkami wszystkich tkanek i narządów”.

 

Skąd się biorą komórki macierzyste?

Komórki macierzyste dorosłe (bo o nich właśnie piszę) pozyskiwane są bezpośrednio z własnego organizmu pacjenta za pomocą specjalnej zaawansowanej technologii dostępnej (bo są dwie metody – z krwi i z tłuszczu) w naszej klinice. Tak pozyskane są następnie znów podawane autorską metodą pacjentowi. Terapia z użyciem komórek macierzystych wpisuje się w najskuteczniejszy obecnie moim zdaniem trend zabiegów autologicznych, wykorzystujących zdolności regeneracyjne ludzkiego organizmu, o których pisałam już wcześniej tutaj.

 

Rodzaje blizn

Bliznę możemy niestety nabyć w każdym wieku na skutek urazów, oparzeń lub zabiegów operacyjnych. Taka „pamiątka” przeszkadza estetycznie, jest przyczyną bólu, a nawet nieprzyjemnego efektu „ciągnięcia” skóry. Generalnie blizny dzielimy na kilka grup: bliznowce (zaczerwienione narośla), blizny przerostowe (po poparzeniach), zanikowe (potrądzikowe), a te możemy podzielić na świeże i dojrzałe (czyli te najtrudniejsze do leczenia).

 

Likwidacja blizn komórkami macierzystymi

Komórki macierzyste jako jedyne przebudowują bliznę w kierunku zdrowej tkanki. Dzielą się nieskończoną ilość razy, a nowo powstałe komórki są znacznie młodsze i zdrowsze od obecnych komórek skóry. Poprzez stymulację uszkodzonych komórek i własne podziały, unaczynniają bliznę, a następnie powodują proces jej oczyszczania.

Już po pierwszym zabiegu blizna jest spłaszczona, zanika dyskomfort związany ze zmianą temperatur (mrowienie), znikają przykurcze utrudniające ruchomość oraz ich bolesność. Obrzęk utrzymuje się do tygodnia, za to po 3 miesiącach następuje kolosalna poprawa. Co więcej, efekt ten narasta z każdym dniem do roku czasu. Moim zdaniem nie ma lepszej metody leczenia blizn, nawet tych bardzo rozległych, poparzeniowych i powypadkowych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy