Na cellulit i brzuch pociążowy pomoże karboksyterapia
Post odwiedzono: 405 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

30 czerwca 2014

Kompleksy świeżo upieczonej mamy

Medycyna estetyczna

Pogłębiający się cellulit, nadmiar zwisającej skóry (szczególnie na brzuchu) oraz wypadające włosy – to najczęstsze – obok nadmiaru kilogramów – problemy ciała po porodzie. W pierwszych dwóch przypadkach dobrze zadziała… karbokysterapia. Za to na włosy polecałabym osocze bogatopłytkowe.

Jak działa dwutlenek węgla?

Karboksyterapia to nowoczesny zabieg polegający na precyzyjnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla (CO2) w skórę. Gaz rozchodzi się w skórze równomiernie, poprawiając krążenie i zwiększając natlenienie tkanek. W ten sposób przywracamy komórkom prawidłowy metabolizm oraz stymulujemy procesy regeneracyjne w tkance. Niemal natychmiast poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Staje się ona wyraźnie odżywiona, zregenerowana i „wyprasowana”. Cellulit zaczyna sukcesywnie zanikać.

Ten efekt wygładzenia widać również w przypadku tzw. „brzucha pociążowego”. Dwutlenek węgla poprawia unaczynienie, dotlenia i stymuluje nowe włókna kolagenowe do produkcji. Skóra na brzuchu obkurcza się, co sprawia, że fałdki z czasem zanikają. Zaczynajmy wyglądać smuklej i atrakcyjniej.

Dlaczego po porodzie włosy wypadają?

Zupełnie inną sprawą jest to, że już kilka miesięcy po porodzie wiele kobiet zaczyna odczuwać zmiany hormonalne. Związane są z tym m.in. problemy ze słabymi i matowymi włosami. Dzieje się tak, ponieważ niektórym świeżo upieczonym mamom wyraźnie spada poziom estrogenów, których w ciąży miały pod dostatkiem. W takich wypadkach, aby przywrócić włosom gęstość i blask, warto skorzystać z terapii osoczem bogatopłytkowym.

Jak wzmocnić osłabione włosy?

Terapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym preparatem, który uzyskuje się z własnej krwi pacjentki. Po pobraniu przez lekarza niewielkiej ilości krwi do probówki, zostaje ona poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Dzięki temu uzyskujemy osocze bogatopłytowe.

Na koniec podaje się pacjentce preparat w skórę głowy (w niewielkich odstępach) za pomocą iniekcji. Osocze przez kolejne dni i tygodnie pobudza cebulki do wytwarzania nowych, mocnych włosów. Na ostateczny rezultat trzeba nieco poczekać, ponieważ proces odrostu nowego włosa trwa ok. trzy miesiące, ale warto. Efekty są na tyle spektakularne, że jest to teraz najpopularniejsza metoda poprawiająca kondycję włosów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy