Kiedy diety nie pomagają jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest liposukcja
Post odwiedzono: 304 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , ,

26 lutego 2014

Liposukcja nie taka straszna

Medycyna estetyczna

Statystycznie kobiety rozpoczynają diety odchudzające od trzech do pięciu razy w roku . Niektórym od razu udaje się zrzucić kilka dodatkowych kilogramów. Są jednak i takie, dla których pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej graniczy z cudem. Pomimo nieustannego odmawiania sobie ulubionych potraw, masaży i ćwiczeń fizycznych, nie są w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z konkretnych partii ciała, najczęściej z ud.

Przyczyną trudności z chudnięciem mogą być zmiany hormonalne lub zaburzenia metaboliczne., często związane ze sposobem życia i dożywiania się. Jedno jest pewne – na dłuższą metę niemożność uzyskania satysfakcjonującej figury bywa bardzo frustrująca.

Kiedy żadne diety nie pomagają, jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod osiągnięcia idealnej sylwetki jest liposukcja. Polega na chirurgicznym modelowaniu sylwetki poprzez rozbicie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z newralgicznych części ciała.

Jak dokładnie przebiega ten zabieg? Na początek lekarz chirurg zaznacza miejsca planowanej liposukcji na ciele pacjenta. Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcia skórne, by za pomocą kaniuli okolice te zostały nasączane są roztworem Kleina, który działa przeciwkrwotocznie i przeciwzapalnie, a przede wszystkim przeciwbólowo. Ma za zadanie rozpuszczać tłuszcz, znieczulać miejscowo oraz obkurczać naczynia krwionośne.

Po 15 miutach za pomocą kaniuli do pobierania tłuszczu zostaje równomiernie odessana tkanka tłuszczowa. Podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza go na zewnątrz. Na koniec, na powstałe ranki zakładane są szwy i opatrunki z gazy.

Cały zabieg trwa 2-3 godziny. Przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie, pod okiem wykwalifikowanego chirurga jest bezpiecznym i szybkim rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych fałdek. Po zakończeniu liposukcji zalecany jest jednodniowy okres rekonwalescencji, a przez kolejne 3 miesiące noszenie specjalnej bielizny uciskowej.

Zabieg liposukcji zawsze poprzedza konsultacja lekarska. Zdarza się, że kobieta chce odessać tłuszcz, którego zwyczajnie … nie ma. Po stronie lekarzy leży ocena, czy pacjentka rzeczywiście wymaga liposukcji, czy po prostu cierpi na zaburzone postrzeganie własnej osoby. Jeśli jednak zakwalifikujemy już daną osobę do zabiegu, cieszy się ona z trwałych i naprawdę widocznych efektów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze


Polecamy