korekta-nosa-3
Post odwiedzono: 1199 raz(y)


Słowa kluczowe:

30 marca 2017

NOWY NOS BEZ SKLAPELA

Medycyna estetyczna

BEZINWAZYJNA KOREKTA – Kształt nosa w ogromnym stopniu wpływa na charakter twarzy. Zbyt wyrazisty, długi lub z wyraźnym garbem nie dodaje uroku i bywa źródłem głębokich kompleksów. Do niedawna jedyną dostępną metodą korekty był zabieg chirurgiczny. A jak jest dziś?

Operacyjna korekta nosa to jeden z trudniejszych zabiegów, niosących za sobą ogromne ryzyko estetyczne. Z medycznego punktu widzenia nie jest to także zabieg łatwy i jak każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne rozwiązania. Jednym z nich jest modelowanie nosa kwasem hialuronowym i nićmi PDO.

STRACH PRZED SKALPELEM

Zabiegi polegające na udoskonaleniu kształtu nosa z użyciem kwasu hialuronowego to dobre rozwiązanie dla tych osób, które boją się tradycyjnych rozwiązań ze skalpelem w roli głównej. Jednocześnie są równie skuteczne, ponieważ dają możliwość natychmiastowej zmiany wyglądu nosa. Co więcej, efekt osiągany jest w bardzo krótkim czasie (sam zabieg trwa kilkanaście minut!), a całej procedurze pacjent poddaje się w znieczuleniu miejscowym. Czas rekonwalescencji także jest mało odczuwalny.

WYLECZYĆ SIĘ Z KOMPLEKSÓW

Moje osobiste doświadczenia pozwalają mi patrzeć na moich pacjentów z wielką empatią i zrozumieniem. Dla mnie także to właśnie nos był źródłem utrapień i dopiero operacja plastyczna sprawiła, że go zaakceptowałam. Ale nie każdy nos wymaga operacji chirurgicznej i nie każdy pacjent się na nią decyduje, zarówno ze względów finansowych, jak i z powodu lęków lub przeciwwskazań medycznych. Są sytuacje, w których delikatna ingerencja lekarza medycyny estetycznej jest wystarczająca i chirurg okazuje się niepotrzebny. Nosy moich pacjentów koryguję i modeluję kwasem hialuronowym oraz nićmi PDO. Przyznam, że często sama jestem zaskoczona, jak dużo można zdziałać tak prostymi metodami. Pamiętajmy bowiem, że niewielkie zmiany w obrębie twarzy sprawiają kolosalną zmianę w jej odbiorze.

POLECANE METODY

Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się w przypadkach, w których dążymy do wyrównania asymetrii nosa lub garbu. Już mała ilość może sobie poradzić z niedoskonałościami, pozwala uzyskać idealną symetrię i odzyskać harmonię w rysach. Popularnym błędem jest używanie nadmiaru preparatu, co sprawia, że nos wygląda nienaturalnie i „ciągnie się” od samego czoła. Należy zaznaczyć, że rzeczywiście po zabiegu nos staje się większy, ale symetryczny nieco większy nos prezentuje się atrakcyjniej od mniejszego z widocznymi nierównościami. Dzieje się tak dlatego, że wizualny odbiór piękna jest w największym stopniu definiowany przez symetrię.

Jeżeli natomiast naszym celem jest smuklejszy nos, zwężenie dziurek lub delikatne uniesienie końcówki, warto polecić zabieg z wykorzystaniem nici PDO. To równie mało inwazyjna metoda, która daje satysfakcjonujący efekt przy minimalnym ryzyku.

Wspomniane zabiegi nie są metodami trwałymi i chcąc utrzymać uzyskany efekt, należy je powtarzać średnio co 2 lata. Jedno jest jednak pewne, mniej inwazyjne i bezpieczne dla organizmu możliwości medycyny estetycznej zastępują często chirurgiczne interwencje i podbijają serca pacjentów.

Artykuł przygotowałam dla magazynu „Beauty Forum”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy