Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to prawdziwa bomba odżywcza dla włosów
Post odwiedzono: 459 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , ,

29 sierpnia 2014

Odbudowa włosów po wakacjach

Medycyna estetyczna

Słońce, morska woda, piasek – taki urlop jest najwspanialszy. Niestety, nadmierne promieniowanie słoneczne UV pozostawia nieprzyjemne „pamiątki” nie tylko na skórze w postaci fotoangingu, ale także na włosach. Robią się matowe, suche i nadmiernie wypadają. Dodatkowo, na końcówkach łamią się, a przez to ciężko je ułożyć.

Dlaczego włosy po wakacjach są w kiepskim stanie?

Powodem takiego stanu rzeczy jest naruszenie ich struktury i uszkodzenie ochronnej warstwy lipidowej. Są jednak sposoby na poprawę kondycji włosów. Doraźnym antidotum mogą być kosmetyki zawierające witaminy (A, E oraz witaminy z grupy B), jak również keratynę i proteiny. Za to jeśli potrzebujemy silniejszego odżywienia, tzw. bomby odżywczej natychmiast regenerującej włosy, warto – podobnie jak w przypadku przesuszonej skóry z przebarwieniami – pomyśleć o mezoterapii.

Kilka słów o tej metodzie…

Mezoterapia skóry głowy polega na ostrzykiwaniu tego obszaru niewielkimi depozytami preparatu. W zależności od nasilenia problemu możemy zastosować różne preparaty, np. koktajle z peptydami (czynnikami wzrostu) lub osocze bogatopłytkowe.


Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjentki kilkunastu mililitrów krwi do specjalnych probówek, a następnie odwirowaniu jej w odpowiednio do tego celu dobranych parametrach. Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe podawane za pomocą iniekcji w skórę głowy, jak nic innego odżywia cebulki włosowe, likwiduje efekt matowych włosów oraz przywraca im gęstość.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy