Odmładzanie miejsc intymnych to coraz popularniejszy zabieg wśród Polek
Post odwiedzono: 371 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , ,

15 maja 2014

Odmładzanie miejsc intymnych – część 1

Chirurgia estetyczna

Bardzo nie lubię zwrotu „proces starzenia się”, ale niestety muszę go użyć w tym kontekście. Otóż mówiąc o procesie starzenia się, najczęściej myślimy o zmarszczkach na twarzy. Mało kto zastanawia się nad zmianami, jakie zachodzą w naszych miejscach intymnych. Tymczasem ich wygląd wraz z biegiem lat ulega zaburzeniu, poprzez np. zanik tkanki tłuszczowej. Może to odebrać satysfakcję z życia intymnego, a w skrajnych przypadkach nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dzisiejszy post będzie więc o tym, co na tego typu problemy odpowiada ginekologia estetyczna?


Problem 1: Wargi sromowe mniejsze są za duże


Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele kobiet na świecie cierpi z powodu wystających warg sromowych mniejszych. Zdarza się, że jest to naturalny, uwarunkowany genetycznie element wyglądu miejsc intymnych danej kobiety. Bywa jednak też tak, że wargi sromowe mniejsze powiększają się wraz z upływem czasu, zwłaszcza u pań w okresie menopauzy. A niekiedy wargi sromowe mogą również wydawać się bardziej wystające ponieważ… z kolei wargi sromowe większe wraz z upływem czasu ulegają zanikowi.

Niezależnie od przyczyny, jedno jest pewne: przerost warg sromowych mniejszych powoduje ogromny dyskomfort w codziennym życiu. Nie tylko utrudnia współżycie i aktywność fizyczną, ale również sprawia, że kobietę krępują np. wizyty u lekarza ginekologa, pływanie lub kontakty seksualne. Nie muszę tłumaczyć, że to z kolei rzutuje na jej relacje z partnerem i ogólne samopoczucie.

Ratunek na problem 1: labioplastyka

Jak dotąd najskuteczniejszą metodą modelowania miejsc intymnych i przywrócenia im prawidłowej wielkości jest labioplastyka, o której pisałam już tutaj (link) i tutaj (link). Temat jest bardzo na czasie, więc wspominam go po raz kolejny. Z każdym dniem swojej pracy w Klinice obserwuję, że jest to coraz popularniejszy zabieg wśród Polek. Kobiety mają obecnie większą świadomość swoich potrzeb i swojego ciała. I bardzo dobrze.

Na czym polega labioplastyka? Najogólniej mówiąc polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru tkanek warg sromowych. Jest to zabieg dość krótki, bo trwa niecałą godzinę. Należy do metod bezbolesnych, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. O ile pacjentki na początku obawiają się labioplastyki, o tyle później twierdzą, że zabieg całkowicie odmienił ich życie – na lepsze oczywiście.

***

Ginekologia i medycyna estetyczna mają wiele odpowiedzi na przeróżne problemy intymne nie tylko młodszych i starszych kobiet, ale również i mężczyzn. Ale o tym napisze już w kolejnych postach. Polecę również zabiegi, które pomagają, kiedy wargi sromowe większe zaczynają zanikać…

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy