Jedną z metod przywracania wargom sromowym prawidłowego wyglądu jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego
Post odwiedzono: 380 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , ,

23 maja 2014

Odmładzanie miejsc intymnych – część 2

Medycyna estetyczna

Kontynuując temat ginekologii estetycznej, napiszę dzisiaj kilka słów o zabiegach stosowanych w przypadkach, kiedy wargi sromowe większe zaczynają zanikać…

Problem: wargi sromowe większe zanikają…

Jeśli można tak to ująć, to problemy kobiet z wargami sromowymi większymi są często zupełnie inne niż z wargami sromowymi mniejszymi. Dlaczego? Ponieważ wargi sromowe większe wraz z wiekiem kurczą się i tracą jędrność. Sprawia to, że nasze miejsca intymne zaczynają wyglądać nieestetycznie.

Rozwiązanie 1: zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Jedną z metod przywracania im prawidłowego wyglądu jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Preparat podany w miejsca intymne, skutecznie i szybko „wypełnia” wargi sromowe. Na czym polega na metoda? Na początek lekarz wykonuje w newralgicznych miejscach niewielkie nakłucia za pomocą bardzo cienkiej kaniuli. W ten sposób podaje się kwas hialuronowy do warg sromowych większych.

Całość operacji trwa dosłownie kilka minut. Jest to metoda zupełnie bezpieczna, wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym, dlatego moim zdaniem nie należy się jej obawiać. Zabieg przywraca wargom sromowym ich dawny kształt, sprężystość i jędrność. Rezultaty są dostrzegalne bardzo szybko, natomiast pełny efekt widać do dwóch tygodni i utrzymuje się do dwóch lat.

Rozwiązanie 2: zabieg z użyciem dwutlenku węgla CO2 (karboksyterapia)

Inną, ale równie skuteczną metodą jest karboksyterapia, czyli terapia z użyciem dwutlenku węgla CO2 (zwanego też „cudownym gazem”). CO2 powoduje odbudowę tkanek, a tym samym stymuluje ich procesy regeneracyjne. Wyraźnie poprawia napięcie i elastyczność skóry. Z racji tego, że tak wyraźna odbudowa tkankowa wymaga czasu i kilku zabiegów, na efekty stałe trzeba nieco poczekać. Za to już po 2-3 zabiegach widać poprawę, co zachęca pacjentki do kontynuowania terapii.


Przed wykonaniem karboksyterapii okolicę poddawaną zabiegowi znieczula się kremem. Zabieg jest popularny szczególnie we Włoszech wśród… rozwiedzionych czterdziestolatek, które znów umawiają się na randki i pragną wyglądać atrakcyjniej. Jeśli czują taką potrzebę i polepszy to ich samopoczucie lub codzienne funkcjonowanie, to czemu nie?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy