odstajace-uszy-zabieg
Post odwiedzono: 1080 raz(y)


Słowa kluczowe:

,

18 listopada 2016

Odstające uszy ( z życia kliniki)

Chirurgia estetyczna

Jestem lekarzem medycyny estetycznej i wiem, że istnieją mankamenty urody, jak np. odstające uszy, których nie da się poprawić metodami nieinwazyjnymi. Dlatego współpracuję z lekarzami innych specjalności, np. z chirurgami plastycznymi. Szczególne dumna jestem ze współpracy z dr. Zbigniewem Surowcem, który jest najlepszym chirurgiem, jakiego znam, i którego rezultaty działania obserwuję na co dzień.

 

Z życia kliniki:

Operacja odstających uszu wymaga nie tylko precyzji i doświadczenia chirurga, ale również jego wyczucia estetycznego i zabiegowego. Zgłosił się do nas młody mężczyzna z problemem odstających uszu. Nosił się już od dłuższego czasu z zamiarem operacji, ale zdawał sobie sprawę (ma wykształcenie medyczne), że jest to zabieg operacyjny i ma on swoje konsekwencje. Długo szukał miejsca, gdzie mógłby poddać się zabiegowi, trudno mu było komukolwiek zaufać. Nam zaufał. Może dlatego, że pan dr Surowiec uczciwie powiedział mu o istniejącej asymetrii, z czego ona wynika oraz na ile możemy próbować ją zlikwidować. Poinformował również o okresie rekonwalescencji i związanym z tym bólem i dyskomfortem oraz uprzedził o możliwości blizn po zabiegu.
Zabieg przebiegł pomyślnie. Kiedy zadzwoniliśmy do pacjenta kilka dni po zabiegu z pytaniem, jak się czuje, to usłyszeliśmy: „Ból? Jaki ból?”
Gdy po zdjęciu szwów zadzwoniliśmy, by zaprosić pacjenta na zabieg laserowy w celu zminimalizowania blizny to usłyszeliśmy: „Blizna? Jaka blizna”?
W czasie wizyty kontrolnej po kilku tygodniach sami naocznie zobaczyliśmy, że rzeczywiście „Blizna? Jaka Blizna?”.

Pacjent jest zachwycony efektem zabiegu i przebiegiem całej procedury (która jest standardem w naszej klinice).
Może jego przypadek  pomoże zainteresowanym pacjentom podjąć decyzję, aby pozbyć się mankamentu, który determinuje w niekorzystny sposób życie, a można stosunkowo łatwo się z nim uporać

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy