Pielęgnacja urody 50+ i 60+
Post odwiedzono: 85 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , ,

23 września 2013

Pielęgnacja urody 50 i 60+

Komórki macierzyste Medycyna estetyczna

Mamy astronomiczną jesień. A mimo to wciąż świeci piękne słońce i jest ciepło. Nasuwa mi to na myśl kobiecą urodę, która wcale nie musi przemijać. Dlaczego mając 50 czy 60 lat musimy przywdziewać nobliwe stroje i godzić się z coraz głębszymi zmarszczkami?

 

Postanowiłam zrobić krótki research w Internecie na temat podejścia do starzenia się. Okazało się, że według wyników sondażu Eurobarometr Active Ageing Komisji Europejskiej*, Europejczycy uważają, iż wiek podeszły rozpoczyna się ok. 64 roku życia. A kiedy przestajemy być uważane za młode? Już w wieku 42 lat (a w Polsce nawet 38-39 lat!). To nonsens. Wiem z doświadczenia, że takie podejście skutkuje wieloma frustracjami i kompleksami.

Jak się ustrzec przed „syndromem wieku”? Po pierwsze trzeba przestać myśleć o upływającym czasie, żyć własnym rytmem i w zgodzie ze sobą. Czytać motywujące książki, uprawiać sporty, jeść więcej zielonego. Jednym słowem: zwolnić. Banalne? Tak, ale wbrew pozorom niełatwe do wprowadzenia w życie. Dziś skupię się głównie na zmianach wyglądowych kobiet 50+ oraz 60+, a także na tym, jak zachować idealną cerę na lata. Reszta zależy już od Ciebie.

 

50+ – przywróć skórze sprężystość, a włosom gęstość

90% pacjentek zgłaszających się do mojego gabinetu chce powstrzymać oznaki upływającego czasu. Po tej deklaracji często słyszę od nich: „Ale się boję”. Dominująca jest obawa, że po zabiegu mogą wyglądać gorzej lub staną się karykaturami samych siebie. Niepotrzebnie. Nie musimy się szybko starzeć ani wyglądać sztucznie. Istnieje trzecie wyjście – naturalne odmłodzenie.

Przy wyborze metody odmładzania po pięćdziesiątce ważny jest nie tylko problem, jaki chcemy zniwelować (bruzdy, opadanie owalu twarzy, przezroczysta skóra, sieć zmarszczek), ale i indywidualne preferencje pacjentki oraz jej przyzwyczajenia. Jeśli wcześniej nie korzystałaś z medycyny estetycznej, proponowałabym zabiegi z użyciem lasera, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapię komórkami macierzystymi, cofające zegar na twarzy o kilka lat.

Dodatkowo, po pięćdziesiątce mogą pojawić się problemy z rzedniejącymi, cienkimi i szarymi włosami. Doraźnym antidotum będą suplementy diety dostępne w aptekach, ale nie zawsze są one bezpieczne dla organizmu. Zdarza się, że stosowanie niesprawdzonych preparatów daje efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego… Czy wiesz, że przeciętny człowiek traci codziennie około 100 włosów? Jest to proces naturalny, którym nie musisz się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się widoczne, ratunkiem może być mezoterapia skóry głowy. Podczas zabiegu ostrzykuje się skórę głowy pacjentki jej własnym osoczem w okolicy tzw. „prześwitów”. Koncentrat ma pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Na efekt trzeba jednak poczekać, bo proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące.

 

60+ – zniweluj przebarwienia

Skóra po 60. roku życia jest zdecydowanie słabiej ukrwiona niż wcześniej, a zatem słabiej odżywiona i dotleniona. Skutkuje to pojawianiem się różnego rodzaju przebarwień oraz zmian rozrostowych (włókniaki, brodawki). Sprzyja temu nadmierna ekspozycja na słońce lub przebywanie w środowisku zadymionym. Pacjentkom po 60. roku życia polecam stosowanie preparatów dotleniających (np. kosmetyków VITA COMBI A Karin Herzog) oraz preparatów witaminowych (np. Monoderma). Dobre są też witaminy A, E i C  ze względu na ich działanie odmładzająco-odżywcze oraz kosmetyki natłuszczające dbające o płaszcz lipidowy skóry (np. olejek arganowy).

Jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, to w tym wieku w zasadzie każdy będzie miał pozytywny wpływ na skórę. Począwszy już od terapii laserowej (która poprawia napięcia skóry, zamyka porozszerzane naczynka, usuwa przebarwienia), poprzez peelingi medyczne mające działanie stymulująco-leczące (mogą być też wspomagane podaniem wypełniacza w celu poprawy konturu twarzy), aż po mezoterapię z użyciem własnego osocza boatopłytkowego lub komórek macierzystych. Te ostatnie mają silne właściwości regenerujące i odtwórcze, a przy tym bardzo długi czas działania. Uprzedzam, że proces

odmłodzenia pojawia się powoli, ale bardzo systematycznie. Efektem końcowym jest odmłodzenie o nawet 10 lat lub więcej.

————————————

Źródło: RynekZdrowia.pl (http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Europejczycy-oceniaja-w-jakim-wieku-konczy-sie-mlodosc-i-zaczyna-sie-starosc,123989,14.html)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

  1. Marcin pisze:

    Tego szukałem:)


Polecamy