Skóra po 60 roku życia jest słabiej ukrwiona
Post odwiedzono: 346 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , ,

9 kwietnia 2014

Pielęgnujemy skórę po 60. roku życia

Komórki macierzyste Medycyna estetyczna

Skóra po sześćdziesiątce jest zdecydowanie słabiej ukrwiona niż u osób młodszych. A co za tym idzie słabiej odżywiona i dotleniona. Jak prawidłowo o nią dbać, by cieszyć się pięknem na dłużej?

Należy pamiętać, że skóra jest narządem i aby spełniać swoją rolę musi funkcjonować w sposób prawidłowy. Złe dotlenienie i niewystarczające odżywienie skóry u osób po 60. roku życia skutkuje pojawianiem się na niej różnego rodzaju przebarwień oraz zmian rozrostowych, jak np. włókniaki czy brodawki. Czasami też poważniejszych zmian. Dlatego musimy tak dbać o skórę, by zachować jej prawidłowe funkcjonowanie.

Nie sprzyja temu nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zła dieta oraz palenie papierosów lub przebywanie w środowisku zadymionym. Jeśli rozejrzymy sie po kurortach, np. na Wyspach Kanaryjskich lub tym podobnych, możemy zaobserwować bardzo dużą populację osób po 60. roku życia z charakterystycznym fotoagingiem na całej powierzchni ciała, czemu towarzyszy pomarszczona skóra i naprawdę stary, nieładny wygląd.

Pielęgnacja w domu
Zmywajmy zawsze makijaż, stosując preparaty dotleniające (idealne są kosmetyki VITA COMBI A Karin Herzog) oraz preparaty witaminowe (polecam osobiście Monodermy, bo witaminy zamknięte są w kapsułkach i zawsze nakładamy w pełni wartościowy kosmetyk). Zalecane są wszystkie witaminy A, E i C ze względu na ich działanie odmładzające i odżywcze. Należy zadbać również o płaszcz lipidowy skóry i dlatego zalecałabym stosowanie kosmetyków natłuszczających. Jednym z moich ulubionych jest olejek arganowy.

Zabiegi po 60. roku życia, które warto wykonać
Każdy zabieg o pozytywnym wpływie na skórę jest zalecany po 60 roku życią. Począwszy od terapii laserowej (poprawa napięcia skóry – jej przebudowa, zamknięcie porozszerzanych naczynek, usunięcie przebarwień), poprzez peelingi medyczne mające działanie stymulująco – leczące, mezoterapię najlepiej własnym osoczem boatopłytkowym. To wszystko wspomagane przez odpowiednie podanie wypełniacza w celu poprawy konturu twarzy. Aż do zabiegu z wykorzystaniem własnych komórek macierzystych – które moim zdaniem w tym wieku powinny być zabiegiem z wyboru. Mają niezwykłe właściwości regenerujące i odtwórcze oraz bardzo długi czas działania. Proces odmłodzenia pojawia się powoli, ale systematycznie przez dłuższy okres czas, a efekt końcowy to odmłodzenie o kilkanaście lat, i to zarówno skóry jak i tkanki podskórnej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

  1. Ela pisze:

    Ile takich zabiegów trzeba wykonać, żeby były efekty?


Polecamy