polsadek-rozstepy
Post odwiedzono: 1248 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

20 czerwca 2017

Plazma: likwidacja rozstępów (z życia kliniki, zdjęcia i film)

Medycyna estetyczna

Rozstępy są to rozerwania tkanki skórnej, do których dochodzi najczęściej pod wpływem znaczącej zmiany objętości ciała. Nie jest to łatwy problem do uporania się z nim, ale każda zmiana w obszarze rozstępów jest zmianą znacząco wpływająca na komfort życia pacjentek. Od kiedy mam plazmę, wprowadzam ją jako jedną z metod usuwania rozstępów. Dziś opowiem o dwóch przypadkach.

Przypadek 1

Pacjentka z rozstępami na brzuchu, do których doszło w czasie ciąży. Rozstępy są kilkuletnie, oprócz nich mamy do czynienia z obwisłością powłok brzusznych.
Zabieg wykonujemy przy użyciu jedynego urządzenia na rynku generującego prawdziwa plazmę medyczną (w odróżnieniu od urządzeń generujących iskrę). Działanie plazmą to inaczej działanie bardzo wysoką temperaturą. W tym przypadku jej zastosowanie ma na celu obkurczenie rozstępów, mniejszych można się pozbyć całkowicie. Dodatkowo poprawiamy napięcie skóry na tym brzuchu

Rozstępy na brzuchu można usuwać plazmą medyczną

Rozstępy na brzuchu można usuwać plazmą medyczną

rozstepy-plazma

Przypadek 2

Pacjentka z rozstępami na pośladkach. Do ich powstania doszło w czasie intensywnego wzrostu w okresie dojrzewania. Rozstępy u pacjentki są bardzo drobne i w dużej ilości. Innymi metodami mogłyby być trudne do usunięcia, lecz plazma ma dobre rokowania.
Ideą zabiegu jest usuniecie włókien kolagenowych tworzących te rozstępy i zrobienie miejsca dla powstawania nowych włókien kolagenowych o charakterze kolagenu zbliżonego do skóry właściwej.

Zabiegi plazma wymagają zaplanowania czasu na rekonwalescencję, gdyż obszar zabiegowy pokryty jest przez 4-5 dni drobnymi brązowymi strupami, a przez pierwszy dzień-dwa, jest obrzęk. Trudno byłoby w takim stanie iść do pracy.

plazma medyczna rozstepy

Na zdjęciu usuwanie rozstępów na pośladkach metoda plazmy medycznej

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy