plasmage-zabieg
Post odwiedzono: 1117 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , ,

4 grudnia 2016

Plazma na opadające powieki – przetestowałam na własnej skórze

Medycyna estetyczna

Mijający rok upłynął mi na testowaniu urządzeń plazmowych. Przed zakupem aparatu do swojej kliniki chciałam mieć pewność, że będzie on dla moich klientek skuteczny i bezpieczny. Przetestowałam je także na własnej skórze, czyli na własnych powiekach

 

Pierwszy test wiosną, w czasie szkolenie dotyczącego jednego z urządzeń, okazał się niewypałem – nie tylko nie przyniósł efektów, ale dodatkowo pozostawił mi na powiece bliznę. Wiele urządzeń, promowanych jako plazmowe, niestety nie wytwarza prawdziwej plazmy (i są w związku z tym nieskuteczne) lub ma niewystarczające parametry bezpieczeństwa.
Dopiero jesienią miałam wykonany zabieg, już w swojej klinice, urządzeniem Plasmage.

Jak już pisałam na blogu plazma jest bardzo skuteczna w zabiegach na opadające powieki i stała się alternatywą dla chirurgicznych zabiegów.
Opadające powiek są moim problemem i nie chodzi tylko o wiotkość skóry, ale także o to, że zawija się ona niefortunnie, przez co oczy wydają się mniejsze.
Jak widać na zdjęciach, po zabiegu nie wygląda się atrakcyjnie. Powieki są obrzęknięte i pokryte brązowymi strupkami. Nic dziwnego, skoro w zabiegu działamy bardzo wysoką temperatura plazmy, jaka tworzy się pomiędzy igłą urządzenia a skórą powieki. To powoduje przekształcenie powietrza znajdującego się między igłą a skórą w plazmę i ta plazma odparowuje nadmiar skóry. Po zabiegu tworzą się wspomniane strupki, którym trzeba pozwolić odpaść. Na drugi dzień jest się mocno opuchniętym i ma się przez to ograniczone pole widzenia. Mnie zabieg nie przeszkadzał w przychodzeniu do pracy, ale moje klientki są przyzwyczajone do tego, że testuję na sobie różne rzeczy i nie robi to na nich wrażenia, natomiast pacjentów uprzedzam o konieczności wzięcia kilku dni wolnych od spotkań na czas rekonwalescencji.

Powieki bezpośrednio po zabiegu. Skóra została poddana działaniu gorącej plazmy

Powieki bezpośrednio po zabiegu. Skóra została poddana działaniu gorącej plazmy

 

plazma na powieki

Po zabiegu tworzą się strupki, na drugi dzień jest opuchlizna.

 

Natomiast efekt po jest zawsze przyjemną niespodzianką. Mam poczucie, że moje oczy stały się większe i wyrazistsze, to jest bowiem taka okolica, że nawet niewielka zmiana, rzędu 2 mm, daje decydująca w odbiorze różnicę.

zabiegi plazmowe

Na wygojenie się skóry potrzeba około tygodnia

 

Po wygojeniu moje oczy nabrały innego wyrazu, a skóra na powiekach przestała się zwijać

Po wygojeniu moje oczy nabrały innego wyrazu, a skóra na powiekach przestała się zwijać

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy