Po co stomatologom medycyna estetyczna
Post odwiedzono: 755 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , ,

7 października 2015

Po co stomatologom medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Podobnie jest z ludzkim wyglądem. Dziś nie wystarczy już samo wyleczenie, wybielenie i naprostowanie pacjentowi zębów, ale również całościowe zadbanie o jego wygląd twarzy. Czego oczekują współcześni pacjenci? I dlaczego połączenie stomatologii z medycyną estetyczną ma coraz większy sens?

 

Niekorzystne zmiany w obrębie twarzy

 

Nie wolno nam zapominać, że wszystkie procesy rekonstrukcyjne dotyczące ludzkiego uzębienia (czy to chodzi o ubytki, czy implanty lub też noszenie aparatu ortodontycznego) przyczyniają się także do zmian w rysach twarzy danej osoby. Jeśli zęby wypadają, twarz zaczyna się jakby „zapadać”. A jeśli zakładana jest proteza, zapadają się usta.

 

Amerykańscy lekarze zrozumieli to już dawno temu, dlatego reklamując implanty, zachęcali do jednoczesnego dbania o urodę poprzez np. zastosowanie po zabiegu dodatkowo nici liftingujących lub wypełniaczy. Dziś w USA zarówno medycyna, jak i stomatologia estetyczna są bardzo popularne. Wzajemnie się uzupełniają i przenikają. Do Polski ta moda również bardzo szybko dociera.

 

Pacjenci oczekują kompleksowej opieki

 

Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda gałąź medycyny, ale rozwija się w zawrotnym tempie. Jej popularność z każdym dniem wzrasta, dlatego coraz częściej drobne zabiegi wykonywane są nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale i w gabinetach stomatologicznych.

 

Kiedy wiedza z zakresu medycyny estetycznej najbardziej się przydaje? Na przykład wtedy, kiedy po zabiegach stomatologicznych na żuchwie i szczęce dochodzi do tzw. wypłaszczenia policzka. Wtedy możemy zareagować niemal natychmiast, podając podskórnie w miejsce ubytku wypełniacz, np. kwas hialuronowy. Ma on silne właściwości wiązania dużych ilości wody, dlatego działa niczym doskonały środek nawilżający, wypełniając miejsca ubytków skórnych. Należy pamiętać jednak, że nie zawsze podanie kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów. Są miejsca, gdzie zaaplikowanie wypełniacza, który wiążę wodę może nam pogorszyć wygląd zamiast go poprawić. Warto zatem przed przystąpieniem do wykonywania tego typu procedur dobrze zapoznać sie z tematem i technikami zabiegowymi. Innym rodzajem napinania skóry są nici liftingujące, które m.in. podtrzymują opadającą skórę policzków i pozwalają zachować idealny owal twarzy.

 

Zabiegi volumeryczne

 

Szczególnie popularne wśród pacjentów są zabiegi wolumetryczne, które polegają na modelowaniu twarzy bez ingerencji skalpela. Kiedy zarys twarzy (np. po operacji szczękowej) się zmienia, wolumetria pozwala na szybkie i mało inwazyjne poprawienie owalu twarzy oraz przywrócenie gęstości skórze. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę wypełniacza za pomocą iniekcji igłą lub kaniulą.

 

O ile w środkowej części twarzy doskonale sprawdzają się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, o tyle w dolnej części, w okolicy żuchwy, rodzaj wypełniacza musi być już bardzo dobrze dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta i przemyślany. Tu często dużo lepiej jest zastosować wypełniacz z hudroksyapatytem wapnia, ponieważ nie wiąże wody, nie jest ciężki i doskonale stymuluje regenerację tkankową. Aby jednak wykonać wszystkie powyższe zabiegi należy mieć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje.

 

Szkolenia dla lekarzy stomatologów

 

W tym celu powstają specjalne szkolenia Youvena przeznaczone dla lekarzy oraz lekarzy stomatologów z podstaw stosowania: wypełniaczy, toksyny botulinowej i peelingów medycznych. Są to zajęcia dla specjalistów, którzy chcieliby poznać pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej od strony zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.

 

Bardzo polecane są szczególnie lekarzom, którzy są ciekawi innowacyjnych rozwiązań w obrębie medycyny estetycznej w połączeniu z zabiegami stomatologii. Podczas zajęć, każdemu lekarzowi przydziela się minimum trzech pacjentów, przy czym wykonuje kilka zabiegów na różne okolice twarzy u poszczególnych osób. A wszystko to w ramach programu szkolenia, które niewątpliwie poszerza naszą wiedzę i horyzonty.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy