podbródek
Post odwiedzono: 1172 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , ,

23 lutego 2017

Podwójny podbródek czy małobródkowość?

Medycyna estetyczna

Młody chłopak, który przyszedł do mojego gabinetu załamany swoim podwójnym podbródkiem i nieskutecznością dotychczasowych zabiegów, którym się do tej pory poddawał, nie uwierzył mi, że jego problemem nie jest podwójny podbródek i że kolejna lipoliza nie ma sensu.

Nie uwierzył, bo moja diagnoza była zupełnie inna od tego, co słyszał w innych gabinetach. Szkoda, bo poszedł szukać pomocy gdzie indziej, a mógł ją dostać u mnie.

Nie przeczę, istnieje zmora podwójnych podbródków, które powstają jako efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej. I wówczas stosujemy dla ich likwidacji lipolizę (rozpuszcza tłuszcz), nici PDO (napinają i ujędrniają skórę) lub najnowszą rewelacyjną metodę Thermi Tight (zarówno rozpuszcza tłuszcz, jak i napina skórę). Są jednak sytuacje, gdy żadna z tych metod się nie sprawdza, gdyż to co uważamy za podwójny podbródek jest tak naprawdę efektem małobródkowości, czyli cofniętej żuchwy. I na nic rozpuszczanie tłuszczu, skoro go… nie ma. Wystarczy zresztą zobaczyć osoby, które mają tę przypadłość, są to często młodzi i szczupli ludzie (zarówno mężczyźni, jak i kobiety), gdzie nie ma mowy o nadmiarze tłuszczu. Gdy Czytelnicy bloga piszą do mnie maile z pytaniem o usuwanie podwójnego podbródka, skarżąc się, że mają go od dzieciństwa, od razu proszę o zdjęcie i przeczuwam, co na nim zobaczę, i rzeczywiście – widzę małobródkowość.

Jak się ma cofnięta żuchwa do tego pseudo-podwójnego podbródka? Nasza twarz jest w pewnym uproszczeniu podzielona na trzy równe części: od czoła do oczu, od oczu do ust i od ust do końcówki brody. Jeśli żuchwa jest cofnięta, ta ostatnia część twarzy jest mniejsza i zaburzenie tej proporcji odbieramy jako coś mniej atrakcyjnego. Do tego, cofnięta żuchwa sprawia, że skóra jest inaczej przyczepiona – do końcu brody, a nie pod nią, 2-3 cm dalej w kierunku szyi. Inaczej się więc układa, tworząc jakby ten dodatkowy podbródek.

Co można zrobić z takim problemem? Trzeba po prostu zająć się brodą – podać wypełniacz, wymodelować ją, powiększyć. Czyli zmienić jej optykę albo mówiąc jeszcze inaczej, przywrócić twarzy właściwe proporcje tak, aby każda z jej wymienionych wcześniej części stanowiła równą 1/3 powierzchni. Dodatkowo zabiegiem tym uzyskuje się (lub mocniej podkreśla dotychczasowy) kształt twarzy w formie odwróconego trójkąta, a więc ten, który jest postrzegany jako najbardziej atrakcyjny i młody. Można też poddać się operacji wydłużenia żuchwy.

Przy okazji, skoro o brodach dziś mowa, wspomnę o innej bródkowej przypadłości, tzw. brodzie brukowanej. Są osoby, u których mięśnie na brodzie w czasie mówienia pracują tak, że broda marszczy się, spina i podnosi do góry, nadając dość srogi wygląd. Często zresztą te osoby nie zdają sobie sprawy z tej przypadłości, bo kiedy się oglądają w lustrze to na ogół nie mówią do siebie. Na brodę brukowaną jest prosty sposób – podanie botoksu. Dwa wkłucia igłą i po problemie, gdyż mięśnie się rozluźniają i przestają spinać.

 

Thermi to dobry zabieg w przypadku podwójnego podbródka spowodowanego nadmiarem tłuszczu (fot. arch .producenta)

Thermi to dobry zabieg w przypadku podwójnego podbródka spowodowanego nadmiarem tłuszczu (fot. arch .producenta)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy