Zabieg Redensity II kompleksowo dba o skórę wokół oczu
Post odwiedzono: 358 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , ,

30 kwietnia 2014

STOP zmarszczkom i cieniom pod oczami – 3 kroki

Medycyna estetyczna

Skóra wokół oczu jest aż pięć razy cieńsza od innych partii twarzy, dlatego najszybciej pojawiają się na niej zmarszczki mimiczne, a dodatkowo także sińce, obrzęki i worki. Co zrobić, by spowolnić ten proces?

Krok 1: zlikwidowanie złych nawyków

Skóra wokół oka w zasadzie nie posiada gruczołów łojowych ani tkanki tłuszczowej. Sieć drobnych zmarszczek może więc pojawić się tutaj bardzo wcześnie. Jest to uzależnione nie tylko od genetyki, ale także od przebytych chorób, diety, stylu życia oraz nawyków. Zdarza się, że już od wczesnej młodości nieświadomie „pracujemy” na swoje zmarszczki wokół oczu. Zapominanie o regularnym, dokładnym demakijażu, niewysypianie się, spędzanie nadmiernej ilości czasu przy komputerze i w klimatyzowanych pomieszczeniach, nakładanie kremów pod oczy „z doskoku” a nie codziennie, częste, gwałtowne, przecieranie oczu, opieranie się rękami o twarz, niewłaściwa pozycja podczas snu… Wszystko to ma wpływ na znacznie szybsze pojawianie się zmarszczek i cieni pod oczami.

Krok 2: właściwa dieta i poprawa mikrokrążenia

Równie frustrujące jak zmarszczki, są także sinofioletowe cienie pod oczami. To przez nie wyglądamy na zmęczone nawet wtedy, kiedy cieszymy się doskonałą kondycją, a minionej nocy wyspałyśmy się minimum 8 godzin. Pomimo potocznej opinii, cienie powstają nie tylko z powodu niedospania. Ich przyczyną jest zastój krwi i limfy w okolicach oka, do którego może dojść także na skutek uwarunkowań genetycznych, nieprawidłowego metabolizmu lub zaniku tkanki tłuszczowej w okolicy dolnej powieki.

Doraźną pomocą w takich sytuacjach są kosmetyki z witaminą K, zieloną herbatą, rumiankiem oraz kremy poprawiające mikrokrążenie. Można również sporządzić domową maseczkę z ogórków i cytryn, które mają działanie rozjaśniające. Pijmy regularnie soki warzywne (zwłaszcza te o kilkudniowej dacie ważności), bo dzięki nim cera zachowa świeżość na dłużej.

Krok 3: medycyna estetyczna

Wiadomo, że z wiekiem problemy delikatnej skóry wokół oczu nawarstwiają się. Dzieje się tak ponieważ mięsień okrężny oka jest najczęściej „wykorzystywanym” fragmentem twarzy. Dodatkowo, dochodzi do stwardnienia naczyń, nagromadzenia się osadu tłuszczowego pod powieką, a przez to rozciągnięcia skóry. Tak powstają nieestetyczne worki pod oczami. W pewnym wieku pomaga już więc tylko działanie kompleksowe.

Znakomicie sprawdza się np. zabieg Redensity II, który można określić jako pomost pomiędzy mezoterapią a wypełniaczami. Preparat działa inaczej, m.in. dlatego, że ma inny skład. Jedna ampułka (ok. 1 ml) zawiera oprócz specjalnie usieciowanego kwasu hialuronowego: lidokainę (a więc nie potrzeba znieczulenia), 8 aminokwasów działających nawilżająco i liftingująco, 3 przeciwutleniacze chroniące przed wolnymi rodnikami, minerały oraz witaminę młodości B6.

Preparat podaje się pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Pozwala wyraźnie zniwelować cienie i zmarszczki. Zabieg trwa maksymalnie 20 minut, nie pozostawiając obrzęku. Niemal od razu możemy cieszyć się swoim młodszym odbiciem w lustrze.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy