Komórki macierzyste odmładzają nawet o dziesięć lat
Post odwiedzono: 470 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

12 września 2014

Superodmładzanie komórkami macierzystymi

Komórki macierzyste

Współczesna medycyna estetyczna oferuje taką mnogość i różnorodność metod odmładzania, że czasami można się pogubić. Zupełnie nie dziwię się pacjentkom, które nie wiedzą, na który zabieg mają się zdecydować. Natomiast jeśli pytają mnie o ten najskuteczniejszy, zawsze odpowiadam to samo – zabieg z użyciem naszych własnych komórek macierzystych.

Na czym polega ta metoda?

Komórki macierzyste do zabiegów odmładzających pobierane są z krwi lub z tkanki tłuszczowej w wysoce zaawansowanym technologicznie procesie. Jest to bezbolesne, ale trwa kilka godzin. Uzyskany preparat podaje się w skórę lub tkankę podskórną za pomocą igły (techniką mezoterapii) lub kaniuli (jeśli chcemy podać je głębiej w warstwy wymagające odbudowy). Własne komórki macierzysta podane w konkretną okolicę zachowują się bardzo inteligentnie, potrafią rozpoznać środowisko, w którym się znajdują, i jego potrzeby. Dzięki temu rozpoczyna się proces regeneracji i odmładzania, którego efektem jest stopniowa odbudowa tkanek.

Ekstremalna skuteczność, ale bez efektu maski

Odmłodzenie komórkami macierzystymi jest realne. Poprzez regenerację własnych tkanek następuje autentyczne cofnięcie czasu. Efekt jest całkowicie fizjologiczny i naturalny. Nie ma absurdalnych przerysowań (przesadnie naciągnięta lub uwypuklona skóra, efekt tzw. maski), które są problemem innych metod. A poprawa wyglądu następuje poprzez procesy regeneracyjne, nie uszkadzające ani skóry ani tkanki podskórnej. Rezultat narasta stopniowo, począwszy od pierwszych tygodni aż do roku czasu.

Świeże jabłko czy plastikowy owoc?

Zabieg wykonuje się jednorazowo i pacjenci przez kolejny rok nie powinni korzystać z innych metod medycyny estetycznej. Dzięki temu wiedzą, że odmłodzenie zawdzięczają temu jednemu zabiegowi. Zdarza się, że osoby z bardziej zaawansowanym procesem starzenia chcą powtórzyć zabieg, aby jeszcze bardziej cofnąć biologiczny zegar, ale najlepiej to zrobić najwcześniej po roku do półtora. Najbardziej obrazowe porównanie, jakie przychodzi mi do głowy, gdy myślę o rezultatach zabiegów, to porównanie świeżego jędrnego jabłka (efekt po komórkach macierzystych) z plastikowym owocem (inne zabiegi).

Cofanie zegaru na całym ciele…

Komórki macierzyste można wykorzystywać do odmładzania całego ciała. Jest to tylko kwestia determinacji i finansów. Najczęściej jednak pacjenci skupiają się na twarzy. Ponieważ sama procedura pobierania komórek macierzystych jest czasochłonna, namawiam do maksymalnego wykorzystania ich potencjału i podania komórek w jednym zabiegu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, np. na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Jeśli problemem są słabe włosy, można połączyć zabieg na włosy i na twarz. Komórki odmładzają kompleksowo, poprawiają jakość skóry i odbudowują tkankę podskórną. W naturalny sposób, bez sztucznych przerysowań odbudowują policzki. Świetnie wygładzają zmarszczki palacza nad górną wargą. Piękny efekt uzyskuje się przy podawaniu komórek macierzystych w usta – przywracają czerwień wargową. Można je także podać w opadające powieki. Zabiegi z komórkami macierzystymi najbardziej polecam osobom pomiędzy 40 i 50 rokiem życia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy