top-5-zabiego-antiageing
Post odwiedzono: 1137 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , , , ,

30 grudnia 2016

TOP 5 zabiegów odmładzających mijającego roku

Medycyna estetyczna

Nowości i klasyki. Na twarz, ciało, nawet narządy intymne. Oto przegląd zabiegów odmładzających, które w 2016 roku wpisałam na listę najskuteczniejszych i zarazem najbezpieczniejszych terapii medycyny estetycznej.

1.
Plasmage – powieki jak nowe
Absolutny hit i nowość. Plasmage to zabieg w technologii plazmowej, likwidujący nadmiar skóry na powiekach. Plazma, nazywana czwartym stanem skupienia materii, jest zjonizowaną materią i powstaje wskutek wyładowań elektrycznych. W czasie zabiegu plazma tworzy się pomiędzy głowicą urządzenia, a skórą. Ma bardzo wysoka temperaturę i energię i prowadzi do błyskawicznego odparowania nadmiaru skóry. Spośród wielu zastosowań, tym najważniejszym, są opadające powieki – problem bardzo wielu dojrzałych kobiet, które do tej pory zmuszone były szukać rozwiązania w chirurgii plastycznej. W zabiegu plasmage nadmiar skóry zostaje odparowany, na powiekach tworzą się strupki, które po zagojeniu i odpadnięciu odsłaniają powieki jak nowe.

2.
Thermi Tight – jędrny brzuch i piersi
Kolejna nowość technologiczna tego roku – radiofrekwencja iniekcyjna. Radiofrekwencja RF (prąd zmienny o niskiej częstotliwości fal radiowych, powodujący mocne podgrzanie skóry) w medycynie estetycznej stosowana jest od dawna. Jednak po raz pierwszy na świecie pojawiło się urządzenie umożliwiające wprowadzenie ciepła do skóry specjalną kaniulą – sondą. Różnica jest kolosalna, bo dzięki temu nie przegrzewamy skóry na powierzchni (a dokładnie to naskórka), za to podgrzewamy ją dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, aby doszło do produkcji kolagenu.
Thermi Tight służy do obkurczania i napinania cienkiej i wiotkiej skórę twarzy i całym ciele. Zdecydowanym przełomem w medycynie estetycznej jest skuteczność Thermi Tight w zabiegach na brzuch po ciąży lub schudnięciu oraz piersi po karmieniu. Skóra jest tam na ogół rozciągnięta i wiotka. RF iniekcyjna napina ją jak żadna inna metoda do tej pory. I nie jest przesadą mówienie, że osiąga się nią efekt plastyki powłok brzusznych.

3.
Nici liftingujące – nowe rusztowanie dla skóry
Nici liftingujące najnowszej generacji rozpowszechniły się w gabinetach 2-3 lata temu i pozostają jednym z najważniejszych zabiegów odmładzających ze względu na spektakularne efekty. Nici doskonale napinają twarz, budując jej rusztowanie, a dodatkowo mają autentyczne działanie stymulujące produkcję kolagenu. Jest tylko jeden warunek – nici muszą być dobrej jakości, a zabieg prawidłowo wykonany. Aby mówić o wolumetrycznym działaniu, napinaniu skóry i stymulowaniu, potrzebna jest odpowiednia liczba i rodzaj nitek.
Nici najlepiej się sprawdzają w problemach z opadającą twarzą, obwisłymi policzkami, chomikami. Jednym zdaniem – robimy nićmi lifting twarzy. Stosujemy też nici na szyję, bo ładnie rozprostowują zmarszczki, a szyja z założenia nie jest obszarem łatwym do odmładzania.
Nici wykonane są z polidioksanonu (PDO), substancji, która się rozpuszcza w skórze. Zanim trafiły do medycyny estetycznej były i nadal są wykorzystywane do szycia ran i w operacjach mikrochirurgicznych.

4.
Osocze bogatopłytkowe – regeneracja skóry
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to już klasyk – zabieg bez którego nie wyobrażam sobie regeneracji skóry twarzy. Należy do terapii autologicznych, czyli takich, w których preparat pozyskuje się z własnych tkanek pacjenta, w tym przypadku krwi. Pobiera się ją, poddaje odwirowaniu i uzyskuje skoncentrowany preparat osocza bogatopłytkowego. Ale nie bez znaczenia jest sposób w jakim się preparat osocza pozyskuje. To czy preparat jest aktywny a zabieg skuteczny bardzo zależy od umiejętności lekarza wykonującego zabieg. W proces odmładzania zaangażowane są reakcje immunologiczne i trzeba mieć dużą wiedzę i wyczucie by zabieg był skuteczny. W osoczu znajdują się płytki krwi z czynnikami wzrostu, które podane do tkanek stymulują ich komórki do samoodnowy. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, uzyskuje promienny wygląd.
Ponieważ osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Korzystne jest łączenie osocza bogatopłytkowego z innymi zabiegami (np. z nićmi liftingującymi).

5.
Thermi VA – rewitalizacja narządów intymnych
Trzeba głośno mówić o tym, że okolice intymne starzeją się tak samo jak twarz i reszta ciała. Ginekologia estetyczna już kilka lat temu wkroczyła do gabinetów, uważam jednak, że ciągle za mało kobiet docenia jej znaczenie. Większość z nich przychodzi na ogół wtedy, gdy już bardzo nie radzą sobie z luźną pochwą, bliznami po nacięciu krocza przy porodzie czy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. A ja chciałabym namówić je, by przychodziły także wtedy, gdy nie mają tych problemów, a jedynie (czy aż) chcą odmłodzić swoje okolice intymne. To wszystko można to zrobić metoda Thermi VA wykorzystującą radiofrekwencję o niskiej częstotliwości. W czasie zabiegu nagrzewanie tkanek stymuluje produkcję nowych fibroblastów i kolagenu. Zabieg jest bardzo komfortowy (nie ma bólu, odczuwa się jedynie ciepło). Służy do rewitalizacji wiotczejących warg sromowych oraz obkurczania wiotkiej i poszerzonej pochwy. Thermi VA jest uznawane jest obecnie za skuteczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjentek narzędzie niż laseroterapia. Najlepiej gdy zabieg wykonuje ginekolog specjalizujący się w zabiegach ginekologii estetycznej.

Poza konkurencją
Często powtarzam, że są bardzo dobre zabiegi odmładzające, ale zawsze kilka kroków przed nimi pozostają terapie w z wykorzystaniem jednojądrzastych komórek regeneracyjnych i macierzystych pozyskiwanych z krwi pacjenta. Potrafią one rozpoznawać środowisko, w które zostały podane, i problemy, które wymagają regeneracji. Wydzielają różne substancje – cytokininy, odpowiedzialne za powstawanie naczyń krwionośnych, leczenie stanów zapalnych, regenerację tkanek. Komórki regeneracyjne inicjują procesy naprawcze. Co więcej, stymulują one nasze własne komórki macierzyste do odbudowy tkanek (w ten sposób, w efekcie naturalnego procesu, zwiększa się ich objętość), a także pobudzają ich funkcje wydzielnicze. Ich kolejna funkcja to stymulacja proliferacji, czyli rozrastania się naczyń krwionośnych, co wzmaga procesy metaboliczne i poprawia dotlenienie tkanek. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że medycyna regeneracyjna jest medycyną przyszłości, choć jeszcze wiele jest w tej dziedzinie do odkrycia.

Artykuł przygotowałam dla czasopisma „Beauty Forum”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy