tradzik-plazma
Post odwiedzono: 1239 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

29 maja 2017

Jeden zabieg i po pryszczach

Medycyna estetyczna

Pisałam wiele razy o zastosowaniu plazmy w zabiegach podnoszenia powiek (blefaroplastyka bez skalpela).Takich zabiegów wykonujemy rzeczywiście najwięcej, ale to nie jest jedyne zastosowanie tej technologii. Dziś pokażę dwa przykłady zastosowania plazmy w leczeniu aktywnych stanów trądzikowych.

Przypadek 1

Zgłosił się do nas mężczyzna ze zmianami o łojotokowym na twarzy, o charakterze zapalnym. Wykonaliśmy zabieg plazmą medyczną, która ma ze swojej natury udowodnione działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, dlatego jest tak skuteczna przy leczeniu zmian trądzikowych, zmian zapalnych i zmian nadkażonych bakteryjnie. Przypomnę, że zanim plazma trafiła do medycyny estetycznej, była, ze względu na te właściwości, wykorzystywana w medycynie, najpierw przy najpierw sterylizacji narzędzi, a potem w zabiegach, które wymagały leczenia zakażeń drobnoustrojami.

Po przeprowadzonym zabiegu oczekujemy złuszczenia skóry ze zmianami łojotokowymi oraz wyleczenia stanu zapalnego

Leczenie trądziku plazmą

Leczenie trądziku plazmą

Przypadek 2

Zmianami trądzikowe pojawiają się nie tylko na twarzy, równie kłopotliwe są na plecach, tak jak u naszej pacjentki.

Tu także do leczenia wykorzystaliśmy plazmę. Proszę zauważyć, że w miejscu działania plazmy powstają delikatne strupki, które pokrywają cała powierzchnię poddawaną zabiegowi. Strupki ciemnieją i po 4-5 dniach odpadają, a w nich miejscu powstaje nowa, zdrowa tkanka.

Przy zabiegach plazmą trzeba zwrócić uwagę, aby w okresie rekonwalescencji prawidłowo pielęgnować obszary poddawane temu zabiegowi, przemywać je preparatem zaleconym przez lekarza i smarować substancjami natłuszczającymi.

Leczeniu trądziku plazmą

Leczeniu trądziku plazmą

Zapraszam na zabiegi do Medycyny Młodości

Jak dokładnie wygląda zabieg można oglądać na kanale kliniki Medycyna Młodości

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy