Łysienie typu męskiego
Post odwiedzono: 160 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , , , , , , , ,

13 listopada 2013

Wcale nie musisz być łysy! 5 pytań od pacjentów

Medycyna estetyczna


Na mężczyzn utrata włosów działa tak samo destrukcyjnie, jak na kobiety zmarszczki. Znam wielu pacjentów, którzy są młodymi, ambitnymi i atrakcyjnymi mężczyznami. Co ciekawe, wszyscy tracą pewność siebie wraz z pierwszymi oznakami łysienia… Zainspirowana rozmowami z nimi postanowiłam odpowiedzieć na 5 najczęściej zadawanych przez nich pytań.


1. Dlaczego tracę włosy w wieku 25 lat?

To zależy. Łysienie może mieć związek z genetyką, ale nie musi. Coraz więcej młodych mężczyzn traci włosy ze względu na… życie w ciągłym biegu i przewlekły stres. Według najnowszych badań nawet co trzeci mężczyzna w wieku 25-40 lat zauważa u siebie zakola.

2. Co zrobić, żeby nie łysieć?
Przede wszystkim jak najszybciej zacząć działać. Im wcześniej rozpocznie się kurację, tym większe szanse na jej powodzenie. Na początek warto ograniczyć codzienne sytuacje stresowe lub wypracować mechanizmy radzenia sobie ze stresem. Potem wzbogacić codzienną dietę w produkty bogate w żelazo (warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (jajka). A także zapomnieć o ciężkich kosmetykach do stylizacji włosów. Najważniejszym krokiem będzie jednak konsultacja u lekarza zajmującego się tym problemem i dobór profesjonalnej metody leczenia.

3. Jakie są najskuteczniejsze zabiegi hamujące łysienie?
Spośród dostępnych obecnie metod, najskuteczniejsze są zabiegi autologiczne, czyli wykorzystujące własne osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste. Jeśli obserwujesz systematyczną utratę włosów, możesz skorzystać z mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego. Terapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym preparatem, który uzyskuje się z naszej własnej krwi. Na początek lekarz pobierze Twoją krew do specjalnej probówki. Następnie krew zostaje poddana wirowaniu w specjalnej medycznej wirówce laboratoryjnej z odpowiednio ustawionym programem wirowania. W ten sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które – podane do skóry głowy za pomocą iniekcji – będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Jest to zabieg bardzo skuteczny w początkowej fazie łysienia.

4. Co pomoże na bardziej zaawansowane łysienie?
Zabieg z komórkami macierzystymi, które działają intensywniej i szybciej niż osocze. Dzięki komórkom macierzystym doprowadzamy do lepszego ukrwienia głowy, a to automatycznie powoduje odrost nowych włosów. Zabieg ten wykonuje się tylko jeden raz. W czasie zabiegu komórki macierzyste pobierane się z krwi pacjenta za pomocą bardzo zaawansowanej i sterylnej technologii. Następnie podaje się je wypracowaną w klinice metodą pacjentowi. Komórki macierzyste stymulują komórki skóry i jej przydatki. Użycie tej terapii wskazane jest zarówno w przypadku pacjentów z zaawansowaną utratą włosów, jak i łysieniem plackowatym.

5. Po zabiegu zwiększyło się wypadanie moich włosów. Dlaczego?
Paradoksalnie niekiedy zdarza się, że zabiegach z użyciem komórek macierzystych… zwiększa się wypadanie włosów. Oznacza to, że nowe włosy niejako „wypychają” stare, które i tak wcześniej czy później by wypadły. Ten moment należy traktować jako przejściowy i uzbroić się w cierpliwość, bo naprawdę warto poczekać na ostateczne rezultaty, które utrzymują się przez co najmniej kilka lat! Tak więc drodzy Panowie, wcale nie musicie się godzić na łysienie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

 1. Bartek pisze:

  Witam serdecznie,

  zainteresował mnie ten artykuł “Wcale nie musisz być łysy! 5 pytań od pacjentów” mam małą łysinkę i akurat dosyć spore zakola, mam 28 lat.
  Chciałbym zapytać ile kosztuje “zabieg z komórkami macierzystymi, które działają intensywniej i szybciej niż osocze”.

  Pozdrawiam
  Bartek Łysk

  • Urszula Brumer pisze:

   Dzień dobry. Zabieg ostrzyknięcia komórkami regeneracyjnymi i macierzystymi kosztuje 8 000 PLN. Aczkolwiek, jeśli ma Pan już wyraźną łysinę może on Pana nie usatysfakcjonować. Myślę, że więcej o możliwościach tego zabiegu możemy powiedzieć Panu na konsultacji. Pozdrawiam, Urszula Brumer

 2. […] Zabieg z użyciem komórek macierzystych to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod leczenia łysienia. Wykonuje się go tylko raz, ale jego rezultat staje się widoczny stosunkowo szybko. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z zaawansowanym  procesem łysienia (ale jeszcze nie łysych). W przypadku mniejszych ubytków włosów, wystarczy mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego polegająca na ostrzykiwaniu skóry głowy pacjenta specjalnym preparatem, który uzyskuje się z jego własnej krwi. Pisałam o tym zabiegu w tym poście. […]


Polecamy