Karboksyterapia likwiduje cellulit i napina skore-fot-Shutterstock
Post odwiedzono: 615 raz(y)


Słowa kluczowe:

, , , ,

30 marca 2015

Zrzucamy kilogramy na wiosnę

Medycyna estetyczna

Karboksyterapia, Cavi Lipo czy liposukcja? Medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych metod wyszczuplania. Jedne pomagają zlikwidować cellulit, inne napinają obwisłą skórę, jeszcze inne sprawiają, że zbędnych kilogramów pozbywamy się podczas jednego zabiegu. Poniżej, specjalnie dla Was robię dziś króciutki przegląd najnowszych i najskuteczniejszych metod odchudzania – moim zdaniem tych najlepszych.

 

  1. Karboksyterapia – by usunąć zaawansowany cellulit

 

Metoda ta polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla (CO2) w poszczególne partie skóry. Jest to terapia bodźcowa, czyli pod wpływem CO2 stymulujemy procesy regeneracyjne i naprawcze w tkance. Dochodzi też do szybkiej eliminacji toksyn. Dodatkowo karboksyterapia ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Skóra staje się jakby „wyprasowana”, odświeżona i napięta. Zanika efekt „pomarańczowej skórki”, za to powraca naturalny koloryt skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i pozbawiony działań niepożądanych. Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest transportowany do płuc i wydalany z wydychanym powietrzem.

 

Aby efekty były bardziej widoczne, karboksyterapię można stosować w terapii skojarzonej, łącząc ją z mezoterapią lub z zabiegiem z użyciem nici samowchłanialnych, które ładnie modelują opadającą skórę w tak zwanych „trudnych miejscach” np. na wewnętrznej stronie ud lub wewnętrznej stronie ramion (gdzie z wiekiem powstają ciężkie do usunięcia „motylki”).

 

  1. Cavi Lipo – by szybko zmniejszyć obwód ud lub brzucha

 

Jak wiadomo, odchudzanie wymaga po pierwsze czasu, po drugie determinacji. Tymczasem zdarzają się sytuacje, kiedy moje pacjentki potrzebują odchudzić się bardzo szybko. Jest bowiem wiele kobiet, które potrzebują efektu „wow” od zaraz, czy to z powodu ślubu czy zbliżających się wakacji. Terminy naglą i pozostało mało czasu na ćwiczenia lub zmianę nawyków żywieniowych, by „zrzucić” zbędne kilogramy. W takich przypadkach stosuje się zabieg Cavi Lipo, bardzo popularny szczególnie w Danii i Szwecji. Cavi Lipo redukuje obwód brzucha i ud, napinając skórę. Zalicza się do metod nieinwazyjnych, wykorzystujących kawitację ultradźwiękową.

 

Jak działa? Nadwagę można najprościej opisać jako nagromadzenie się komórek tłuszczowych, które przypominają baloniki. A te powiększają się, kiedy jemy za dużo. Emitowane przez Cavi Lipo fale krzyżują się, uderzając właśnie w komórki tłuszczowe, które pęcznieją i pękają. Ich zawartość jest w ten sposób uwalniana na zewnątrz i ulega metabolizmowi. Już po pierwszym zabiegu da się zauważyć redukcję 1-2 cm w obwodzie pasa lub uda. Za to serii 4 zabiegów widać ubytek nawet do 4 cm.

 

  1. Liposukcja – by pozbyć się kilku kilogramów

 

Chirurgiczna metoda odsysania tłuszczu (liposukcja) jest najszybszym sposobem na pozbycie się dodatkowych kilogramów, ale i najbardziej inwazyjnym. Dlatego jej zastosowanie zawsze poprzedza konsultacja lekarska. To po stronie lekarza leży ocena, czy pacjent faktycznie wymaga takiej operacji, czy też nie jest ona potrzebna, gdyż cierpi na zaburzenia postrzegania własnej sylwetki.

 

Kiedy faktycznie nadmiar kilogramów jest bardzo uciążliwy, a stan pacjenta wymaga silnego efektu odchudzenia, wtedy dobrym wyjściem jest liposukcja wodna Body Jet. Jest to chirurgiczne modelowanie sylwetki poprzez rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała (brzuch, biodra, uda).

 

A jak to wygląda w praktyce? Na początek lekarz zaznacza na ciele pacjenta miejsca planowanej liposukcji. Następnie wykonuje się niewielkie nacięcia skórne, poprzez które za pomocą kaniuli równomiernie odsysa się tkankę tłuszczową. W ten sposób, podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza się go na zewnątrz, a zbędne kilogramy znikają szybko i bardzo skutecznie. Po zabiegu zalecany jest dzień rekonwalescencji, a przez kolejne 3 miesiące noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Efekty są za to bardzo widoczne i długotrwałe.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Komentarze

Brak komentarzy


Polecamy