Peeling cukrowy

Zabiegi, które dotyczą pielęgnacji ciała są niezliczone jednak aby utrzymać odpowiedni poziom zdrowia warto korzystać z kilku możliwości jakie są dostępne. Nie muszą być one czasochłonne i kosztowne, żeby uzyskać dobry efekt. Ważnym elementem dbałości o ciało jest regularne wykonywanie peelingu.

Domowy peeling

Tego typu zabieg nie musi być koniecznie wykonywany w gabinecie kosmetycznym bo można samemu przygotować sobie pastę do peelingu z użyciem składnika, który znajduje się w każdym domu. Oczywiście chodzi o cukier. Można także zakupić sobie tego typu kosmetyk w drogerii bo wybór jest obfity.

Zalety cukru w kosmetologii

Ten produkt spożywczy jest często stosowany w zabiegach złuszczających naskórek. Dużym plusem jest to, że działa on łagodnie i skutecznie a nie generuje żadnych kosztów. Peeling możemy przygotować na bieżąco, tak żeby był zrobiony ze świeżych składników. Wystarczy dodać do cukru odrobinę oleju lub oliwy z oliwek. I gotowe, możemy stosować taką pastę na całym ciele. Uważać trzeba na delikatną skórę twarzy, bo cukier sam w sobie jest dość gruboziarnisty więc może ją podrażnić. Z kolei cukier doskonale nadaje się do usunięcia zrogowaciałej skóry na stopach, kolanach czy łokciach. Ma działanie drenujące i usprawniające mikrokrążenie jeśli zastosujemy pewien trik, czyli rozsmarujemy peeling kulistymi ruchami w kierunku od kostek do pachwin.

Plusy stosowania peelingu

Warto wiedzieć, że brązowy cukier ma właściwości bakteriobójcze, stosowano go już w czasach II wojny światowej jako środek leczący rany. Peeling cukrowy więc po pierwsze złuszczy nasz stary naskórek a po drugie zapobiegnie jakimkolwiek infekcjom na powierzchni skóry. Ważna jest także baza do cukru czyli oliwa z oliwek lub inny olej, bo posiadają one duże ilości witaminy E i innych substancji działających korzystnie na nawilżenie skóry.  Po takim zabiegu nie musimy już dodatkowo natłuszczać ciała balsamami bo stanie się ono wyjątkowo miękkie i gładkie. Warto skorzystać z takiego domowego zabiegu, żeby czuć się wyjątkowo i wyglądać pięknie bez przesadnego wysiłku.