Idealnie gładkie usta

Peeling możemy zastosować na każdej części naszego ciała i twarzy, dlatego nie powinnyśmy zapominać o naszych ustach, które są elementem, na który zwraca się dużą uwagę. Warto więc szczególnie zadbać o wargi, aby cieszyć się świeżym i ponętnym wyglądem. Nie musimy od razu korzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych tylko samemu zadziałać w kierunku pielęgnacji.

Peeling ust = gładkie usta

Zabieg złuszczający naskórek na naszych wargach powinnyśmy wykonywać z pewną regularnością, żeby efekt się utrwalił, jednak nie można przesadzić w drugą stronę i robić go za często. Optymalnie będzie stosowanie peelingu 1-2 razy w tygodniu. W czasie nakładania pasty złuszczającej martwy naskórek warto zrobić delikatny masaż, który wzmocni ukrwienie warg. Staną się lekko zaróżowione więc po całym zabiegu wystarczy nałożyć na nie tylko błyszczyk czy transparentną pomadkę.

Zabiegi domowe

Nie warto wykosztowywać się na peeling ust w profesjonalnych gabinetach, bo kosztuje on niebotycznie dużo, gdy zdamy sobie sprawę, że składniki i preparaty, które są do niego używane znajdziemy w naszym domu lub sklepie za grosze. A najlepsze w nich jest to, że są całkowicie naturalne i przyjazne dla naszego organizmu. Nie będziemy więc truć się konserwantami, zagęstnikami czy szkodliwymi barwnikami.

Wykonując taki zabieg w domu musimy pamiętać, że nie wolno nakładać pasty na wargi z opryszczką lub innymi rankami.

Pomysły na domowy peeling

Najbardziej dostępne składniki w każdej kuchni to chyba miód i cukier więc warto je wykorzystać do wykonania pasty do peelingu. Możemy więc zmieszać ów cukier, najlepiej drobnoziarnisty z łyżeczką miodu. Taka mieszanka wygładzi nasze usta ale także je odżywi, więc warto potrzymać ją na naszych wargach przez kilka minut. Następnie możemy spokojnie lizać miksturę z naszych ust, jest ona bardzo smaczna.

Druga propozycją jest wykonanie peelingu ust używając fusy z kawy. Usuwanie martwego naskórka będzie intensywniejsze i skuteczniejsze. Fusy z kawy mieszamy z jakimś zdrowym olejem, oliwą lub masłem shea. Taka pasta zedrze warstwę niepotrzebnej już skóry i głęboko nawilży nasze wargi więc jest rekomendowana dla osób ze skłonnością do suchych skórek ust.